Lamborghini Urus S – kolejna odsłona bestsellerowego Super SUV-a

Lamborghini ogłasza wprowadzenie do gamy modelu Urus S, który będzie następcą oryginalnego Urusa, stanowiącego niszę pojazdów Super SUV w segmencie samochodów luksusowych. Nowy model zapewnia moc zwiększoną do 666 KM, 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który wytwarza 850 Nm momentu obrotowego, przyspieszenie 0-100 km/h w 3,5 sekundy oraz prędkość maksymalną równą 305 km/h.

     

Lamborghini Urus S (2023)

Urus S został stworzony dla osób poszukujących maksymalnych emocji sportowych. Jako godny następca bestsellerowego Urusa, model zapewnia połączenie jeszcze większej mocy z luksusową wszechstronnością.

   – Model Urus jest skierowany do klientów, którzy szukają połączenia sportowego ducha z komfortem SUV-a i charakterem marki Lamborghini. Świadczy o tym m.in. sukces komercyjny i 20 000 wyprodukowanych egzemplarzy modelu. Urus S i Urus Performante idealnie odpowiadają na potrzeby tych, którzy wybierają najczystszą sublimację osiągów, luksusu i wszechstronności – powiedział Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini.

Luksusowa i wszechstronna wydajność

Silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy do 666 KM odpowiada silnikowi Urusa S Performante, zapewniając lepszy stosunek masy do mocy wynoszący 3,3 kg/KM. Urus S przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy i od 0-200 km/h w 12,5 sekundy. Droga hamowania od 100 km/h do wynosi 33,7 metrów. Silnik nowego Urusa z podwójnym turbodoładowaniem zapewnia maksymalny moment obrotowy 850 Nm już przy 2300 obr./min. do maksymalnie 6000 obr./min. Zmieniony układ wydechowy przypomina, że Super SUV to prawdziwe Lamborghini.