LC Inspiration Concept

Lexus, od 21 lat sponsor prestiżowego Pebble Beach Concours d’Elegance, uświetnił tegoroczną edycję imprezy dwoma nowymi pojazdami koncepcyjnymi: LC Inspiration Series Concept i UX 250h Concept. Samochody te, zaprezentowane po raz pierwszy podczas zlotu The Quail, A Motorsports Gathering, reprezentują dwa zupełnie odmienne podejścia do przyszłości luksusowej motoryzacji.

LC Inspiration Concept LC Inspiration Concept LC Inspiration Concept

LC Inspiration Concept

Samochody należące do Lexus Inspiration Series wyróżniają się śmiałym designem i wyjątkowymi cechami, które uwydatniają ekspresję flagowego coupe.

Drugi samochód z linii Lexus Inspiration Series ma nadwozie w kolorze Flare Yellow i unikalne, czarne 21-calowe obręcze kół odkute ze stopów lekkich. Ich ciemna barwa kontrastuje z żywym kolorem żółtego lakieru, nadając LC niepowtarzalny charakter. Wśród wielu przyciągających wzrok elementów tego wyjątkowego coupe są dach z kompozytu zbrojonego włóknem węglowym oraz aktywny tylny spojler.

Unikalne elementy designerskie zyskało również wnętrze LC Inspiration Series. Żółte wstawki z Alcantary na panelach drzwi nawiązują do koloru karoserii, a wykonana z semi-anilinowej skóry tapicerka foteli przeszyta jest żółtą nicią. Takie same przeszycia znajdują się także na tablicy przyrządów, środkowej konsoli i pokrywie schowka, nadając kabinie jedyny w swoim rodzaju wygląd.
Koncepcyjny LC Inspiration Series napędzany jest 477-konnym, pięciolitrowym silnikiem V8, którego moc przekazywana jest na tylne koła za pośrednictwem 10-biegowej przekładni automatycznej, zapewniając przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 4,4 sekundy i zużycie paliwa na poziomie 9,4 l / 100 km. Termin wprowadzenia tej unikalnej wersji produkcji zostanie ogłoszony w późniejszym czasie.

LC Inspiration Concept LC Inspiration Concept LC Inspiration Concept
LC Inspiration Concept LC Inspiration Concept LC Inspiration Concept

Tuningowany Lexus UX 250h

Choć nowy kompaktowy crossover Lexus UX trafi do salonów dopiero w grudniu, już w tej chwili przyciąga uwagę awangardową stylistyką i luksusowym wnętrzem.
Nadwozie tuningowanego Lexusa UX 250h, zbudowanego na zamówienie Lexusa przez Clarka Ishiharę z VIP Auto Salon, zostało oklejone folią Oracal, która nadała mu niepowtarzalny kolor. Samochód jest wyposażony w specjalny bagażnik dachowy dla wyjątkowego roweru Lexus F SPORT Carbon Fiber Road Bicycle, stworzonego dla upamiętnienia zakończenia produkcji supersamochodu Lexus LFA. Podobnie jak LFA, rower Lexus F SPORT został również zbudowany przez mistrzów rzemiosła Takumi i jest wykonany z tego samego kompozytu zbrojonego włóknem węglowym (CFRP, Carbon Fiber Reinforced Plastic), co nadwozie supersamochodu Lexusa.

Lexus UX 250h Lexus UX 250h Lexus UX 250h

Modyfikacje UX 250h obejmują także:

  • NIA Auto Design ABS Lip Kit
  • Koła Vossen VFS-1 z oponami Nitto Invo
  • Tłumiki zawieszenia Apexi N1 EXV
  • Układ wydechowy Apexi N1-X
  • Bagażnik rowerowy Inno Base Rack System
Infolinia
801 404 444
pn-pt: 8:00-16:00
Partnerzy AutoEFL Pokaż wszystkich