Lexus GXOR Concept – offroad w luksusie

Zwykle Lexus tworzy pojazdy koncepcyjne, aby wzbudzać emocje wśród entuzjastów, ale czasami to oni są źródłem inspiracji. Lexus GXOR, czyli GX Off-Road, jest tego idealnym przykładem.

Lexus GX to auto terenowe klasy premium spokrewnione z Toyotą Land Cruiser. Właściciele tych samochodów, zachwyceni ich luksusem i możliwościami terenowymi, często sami zwiększali te drugie, jednocześnie zachowując elegancję i komfort wnętrza. Tym razem to Lexus wyszedł im naprzeciw z koncepcyjnym projektem GXOR.

Czym jest Lexus GX?

Duży luksusowy SUV Lexusa największe uznanie zdobył w Stanach Zjednoczonych. Długi na 488 cm, jest produkowany seryjnie z hydraulicznym zawieszeniem pozwalającym na bezproblemowe pokonanie większości przeszkód, jakie może spotkać na drodze. Został wykonany w taki sposób, aby kierowcę i pasażerów dowiózł w komforcie i luksusie, zarówno w trasie, jak i poza nią, wśród dzikiej przyrody.

Doceniany za napęd na cztery koła firmy Torsen w połączeniu z nową 6-biegową skrzynią i elektrycznie blokowanym mechanizmem różnicowym, pozwala uratować kierowcę z wielu trudnych sytuacji. Wszystko to na skórzanych siedzeniach, które mogą być zarówno wentylowane, jak i podgrzewane.

Zwykle dobre wyniki poza trasą oznaczają leniwe poruszanie się po drogach szybkiego ruchu. Ale nie w tym przypadku. W 2018 roku Lexus przeprowadził facelifting modelu, w którym oprócz zmian stylistycznych w ofercie pojawił się nowy silnik. Wyposażony w nową widlastą ósemkę o pojemności 4,6 litra, Lexus GX potrafi zmieścić 8 osób i osiągnąć 100 km/h od zera w mniej niż 8 sekund. Ze względu na swoją wszechstronność Lexus GX jest doceniany na wielu rynkach.