Limitowana edycja Shelby GT350 i GT350R Heritage

Na rok przed tym, zanim Ken Miles ustanowił rekordy okrążenia na torze Le Mans w Fordzie GT40, ten słynny kierowca i inżynier wyścigowy wywołał niezłe zamieszanie wyjeżdżając na tor w pierwszym coupe Mustang Shelby GT350 w wersji fastback.


Shelby GT350 i GT350R Heritage upamiętnia 55-lecie powstania Forda Mustanga w wersji fastback

Ford świętuje to wydarzenie 55 lat później za pomocą nowego, limitowanego pakietu 2020 Mustang Shelby GT350 Heritage Edition. Miles sprawił, że model Shelby GT350 z dnia na dzień stał się legendą, gdy 14 lutego 1965 roku zwyciężył w nim na Green Valley Raceway w Teksasie. Od tego czasu Shelby GT350 jest swego rodzaju „ikoną” Mustanga.

W roku 2020 Ford wprowadzi na rynek limitowaną serię fastbacków Heritage Edition z nadwoziem w klasycznym białym kolorze Wimbledon połączonym z niebieskimi pasami sportowymi biegnącymi od maski, przez dach, aż na tył samochodu oraz po bokach, tuż nad progami. To ukłon w stronę modelu GT350 z 1965 roku opracowanego przez Carrolla Shelby. Dodatkowe elementy w edycji Heritage to umieszczone z przodu i z tyłu plakietki oraz wyjątkowa plakietka na desce rozdzielczej. Modele GT350R będą miały całkowicie czarne fotele z czerwonymi przeszyciami.

Rocznicowy pakiet Heritage Edition pojawia się rok po tym, jak model Shelby został zaktualizowany.


Udoskonalenia

Udoskonalenia objęły: zmienioną geometrię przedniego podwozia, a także poprawiony system ABS i nowe ustawienia amortyzatorów MagneRide, co zapewniło lepsze własności jezdne, stabilność i prowadzenie auta zarówno na drodze, jak i na torze. Shelby GT350R otrzymał także przeprojektowaną zwrotnicę koła, wykorzystaną w nowym Shelby GT500 na 2020 rok. Posiada również nowy bagażnik i skalibrowany na nowo elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego.