Limitowany Bentley Flying Spur Hybrid Odyssean Edition

Bentley Motors zaprezentowało limitowaną serię modelu Flying Spur Hybrid – Odyssean Edition. Do wykończenia samochodów wykorzystano nowe, zrównoważone materiały i rozwiązania, takie jak fornir z otwartymi porami pokryty warstwą lakieru o grubości jedynie 0,1 mm. W połączeniu z hybrydowym silnikiem o mocy 544 KM Flying Spur Hybrid Odyssean Edition ma wskazywać kierunek rozwoju marki w kierunku zrównoważonego luksusu.

        

Wyjątkowe wnętrze Flying Spur Hybrid Odyssean Edition

Najnowsza wersja modelu Flying Spur wyróżnia się przede wszystkim wnętrzem. Projektanci marki podjęli się wprowadzenia szerszego zakresu zrównoważonych materiałów, biorąc za wzór zaprezentowany przed dwoma laty samochód koncepcyjny EXP 100 GT.

Klienci, którzy zamówią egzemplarz z Odyssean Edition, znajdą w jego środku m.in. elementy tweedowe wykonane z brytyjskiej wełny, utrzymane w stonowanych kolorach. Na specjalne życzenie również standardowe dywaniki o grubym włosiu mogą zostać wymienione na wersje z jagnięcej wełny, co nada wnętrzu jeszcze cieplejszego i bardziej naturalnego charakteru. Fornirowe wykończenie przygotowane z drewna Koa zostało pokryte o 90% mniejszą warstwą lakieru, dzięki czemu powierzchnia zachowała wygląd i strukturę naturalnego materiału. Drewno zostało pokryte trzema cienkimi warstwami lakieru o łącznej grubości jedynie 0,1 mm.