Maserati Levante Hybrid przybywa

Już wkrótce do polskich klientów trafią pierwsze egzemplarze Maserati Levante Hybrid. Wcześniej hybrydowy SUV został zaprezentowany „pomiędzy morzem a niebem”, w trakcie podróży malowniczymi drogami wiodącymi wzdłuż wybrzeża i w okolicach Saint-Tropez na południu Francji.

   leasing maserati   leasing maserati  leasing maserati

„Szybszy. Bardziej zielony. Unikalny”. Szybszy niż diesel, bardziej zrównoważony niż jednostki wysokoprężne i stricte benzynowe, a do tego unikalny – ze względu na swoje szczególne cechy. Levante Hybrid wyróżnia się charakterystycznym wzornictwem z niebieskimi akcentami na trzech kultowych bocznych wlotach powietrza oraz zaciskach hamulcowych. Motyw niebieskiego koloru, typowy dla hybrydowych modeli Maserati, wielokrotnie powracał podczas jazd testowych – w odcieniach toni Morza Śródziemnego, miejscach takich jak Yacht Club St. Tropez oraz akcentach pierwszych zelektryfikowanych Maserati.

leasing maserati

Podczas odkrywania nadmorskich okolic Saint-Tropez Maserati Levante Hybrid wystąpiło w ekskluzywnym, premierowym kolorze Azzurro Astro, dostępnym w ramach programu Fuoriserie*. To odzwierciedlenie barw i światła, jakie towarzyszyły jazdom testowym. Dodatkowo, jako „oda” do Modeny i Marki, powstała specjalna dwukolorowa edycja Fuoriserie w kolorze niebieskim i żółtym – to barwy Modeny, rodzinnego miasta Maserati.

Na piaskach Yacht Club Saint-Tropez hybrydowy SUV odnajduje się idealnie. Maserati i świat żeglarstwa łączą się zresztą od zawsze, czego dowodem jest współpraca z trimaranem Maserati Multi 70 i zespołem Giovanniego Soldiniego**. To ucieleśnienie więzi trójzębu i żeglarstwa – napędzanej wiatrem, wiatrem Levante.

leasing maserati   leasing maserati   leasing maserati


Levante Hybrid łączy 4-cylindrowy, 2-litrowy silnik z 48-woltową instalacją hybrydową, która pozwala odzyskiwać energię podczas zwalniania i hamowania. Hybrydowy wariant waży mniej niż odpowiednik z jednostką o 6 cylindrach (zarówno wysokoprężną, jak i benzynową), a przede wszystkim odznacza się jeszcze lepszym rozkładem masy. To zasługa umieszczonego z tyłu akumulatora – bez uszczerbku na ładowności i optymalnym balansie. Wszystko po to, aby Levante Hybrid było jeszcze zwinniejsze i przyjemniejsze w prowadzeniu.