Mazda świętuje stulecie edycją jubileuszową swoich modeli

Z okazji 100-lecia swojej działalności, Mazda przedstawia edycję jubileuszową, dostępną w ramach obecnej gamy modelowej, która upamiętnia wyjątkowość pierwszego samochodu osobowego marki, R360 Coupe.

Mazda R360 Coupe

Wiele cech charakterystycznych dla R360 Coupe jak awangardowa technologia, dbałość o detale projektowe, czy niezwykłe właściwości jezdne nadal wyróżniają współczesne modele Mazdy, niezmiennie zachwycając miłośników marki na całym świecie.

Znakiem rozpoznawczym edycji jubileuszowych jest dwukolorowa, biało-burgundowa kombinacja, która stała się przebojem wraz z premierą R360 Coupe w roku 1960, a teraz wyróżnia wersje specjalne przygotowane, by celebrować 100-lecie marki.

Mazda R360 Coupe (1960)

R360 Coupe była pierwszym osobowym samochodem Mazdy, który swój natychmiastowy sukces zawdzięcza unikatowej, futurystycznej stylistyce, doskonałym właściwościom jezdnym oraz przystępnej cenie, zapewniającej wielu kierowcom, po raz pierwszy w życiu, doświadczenie poczucia wolności wynikającego z posiadania własnego samochodu. Model wyposażony był w czterosuwowy silnik, jednostkę niespotykaną wówczas w samochodach osobowych klasy micro-mini, miał w opcji automatyczną skrzynię biegów, a koncentracja projektantów na ograniczeniu masy własnej pojazdu, aby zapewnić większą przyjemność z prowadzenia, jest wyróżnikiem Mazdy aż do dziś.