Mercedes-AMG Klasy E w ekskluzywnej edycji Final Edition

Mercedes-AMG żegna się z udanymi modelami o wysokich osiągach z serii W/S 213, prezentując szczególnie bogato wyposażoną specjalną edycję E 63 S 4MATIC+ Final Edition, dostępną z nadwoziami Limuzyna i Kombi. Ze swoim 4,0-litrowym silnikiem V8 biturbo o mocy 450 kW (612 KM) oraz w pełni zmiennym napędem na wszystkie koła z trybem Drift wyznaczyły nowe standardy w swoim segmencie. Wyrafinowany wygląd i bogate wyposażenie standardowe sprawiają, że wersja Final Edition stanowi wyjątkowe połączenie osiągów z luksusem.


Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ Final Edition

Wariant Final Edition jest dostępny wyłącznie w kolorze szary grafit magno. Jego specjalny status podkreślają emblemat AMG na tylnym słupku, specjalne naklejki po bokach oraz 20-calowe, kute obręcze AMG z podwójnymi ramionami. Felgi mają lśniące, czarne wykończenie i aerodynamicznie zoptymalizowany kształt.

Do tego dochodzi pakiet AMG Night, obejmujący liczne zewnętrzne elementy pokryte błyszczącą czernią: splitter (spojler) przedniego zderzaka AMG, wstawki na osłonach progów AMG, elementy ozdobne na przednich błotnikach, listwy podszybia i obramowania okien, obudowy lusterek zewnętrznych oraz ozdobne wykończenie tylnego zderzaka AMG. Pakiet zawiera także termoizolacyjne, przyciemniane szyby z tyłu. W tylny zderzak wtapiają się dwie podwójne, chromowane końcówki układu wydechowego o trapezoidalnym kształcie, również w kolorze czarnym. Na życzenie dostępne są też pakiety Carbon I i II z elementami z włókna węglowego.

LED-owe projektory w drzwiach prezentują logo AMG na nawierzchni obok auta po otwarciu drzwi – co pobudza emocje i stanowi efektowny akcent w ciemności. Ponadto dodatkowe oświetlenie sprawia, że wsiadanie lub wysiadanie jest wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Unikalny charakter ma swoją kontynuację we wnętrzu. Nic do życzenia nie pozostawia pakiet foteli AMG Performance High-End. Siedzenia AMG Performance zapewniają doskonałe podparcie boczne podczas dynamicznych manewrów w połączeniu z estetyką i komfortem: wszystkie dostępne regulacje, w tym szerokość „boczków”, są tu przeprowadzane elektrycznie, umożliwiając idealne dopasowanie do budowy ciała. Podgrzewanie foteli oferuje komfort w niskich temperaturach, a sportowy charakter podkreśla tapicerka z delikatnej skóry nappa AMG w kolorach tytanowo-szarej perły i czarnym z żółtymi, kontrastującymi przeszyciami. Dodatkowy ładunek ekskluzywności wnoszą panel instrumentów oraz górne panele wykończone wysokiej jakości skórą nappa.