Mercedes-Benz Cars & Vans na IAA 2019 we Frankfurcie

Osią przewodnią konferencji prasowej Mercedes-Benz podczas targów motoryzacyjnych IAA 2019 były zrównoważone rozwiązania dla przyszłości mobilności – takie, które znajdują odzwierciedlenie zarówno w produktach, jak i w strategii biznesowej. Jednocześnie Mercedes-Benz niezmiennie pozycjonuje się jako producent luksusowych samochodów. Przykładem zrównoważonego luksusu jest koncepcyjny Mercedes-Benz VISION EQS, który we Frankfurcie świętował swój globalny debiut. Wynalazca automobilu po raz pierwszy publicznie zaprezentował tam również 19 innych pojazdów. Dodatkową atrakcją tegorocznej ekspozycji Mercedesa podczas IAA jest całkowicie odmienione stoisko w hali nr 2 – jego wystrój jeszcze bardziej skupia się na klientach.

Ekspozycja Mercedesa podczas IAA

„Jesteśmy przekonani, że potrzeby w zakresie indywidualnej mobilności na całym świecie będą nadal rosły. Szczególnie w przypadku marki Mercedes-Benz wstępuje drugi globalny trend, który zdaje się umacniać – to popyt na coś wyjątkowego, na niezwykłe produkty i doświadczenia. Naszym zadaniem jest teraz przedefiniowanie koncepcji nowoczesnego luksusu Mercedesa. Nie ma wątpliwości co do tego, że pożądany, nowoczesny luksus musi być zrównoważony – ale musi być także fascynujący” – powiedział Ola Källenius, prezes zarządu Daimler AG i szef Mercedes-Benz Cars, który nakreślił przyszły kurs luksusowej marki, ukierunkowany na zrównoważony rozwój oraz elektromobilność.

„First Move the World” (z ang. najpierw poruszać świat) – taki jest nasz cel: to głębsze znaczenie naszej pracy, a tym samym wyznacznik trendów w zakresie zrównoważonej strategii biznesowej Mercedes-Benz Cars. Ta ambicja oznacza dążenie do czegoś więcej niż realizacja krótkoterminowych założeń. Zrównoważony rozwój to niezbędny element, a jednocześnie miernik sukcesu firmy. „Pionierski duch należy do naszego DNA. Założyciele naszej firmy stali się architektami nowej mobilności – bez koni. Naszym dzisiejszym zadaniem jest indywidualna mobilność bez emisji spalin” – wyjaśnił Ola Källenius.