Mercedes-Benz Citan Tourer W420 wg Vansports na targach w Essen

Zaledwie latem ubiegłego roku eksperci z Vansports, marki należącej do firmy Heinz Hartmann GmbH z Neuss, specjalizującej się w optycznym i technicznym dostosowywaniu małych i średnich lekkich pojazdów użytkowych Mercedes-Benz, zaprezentowali swoją pierwszą interpretację aktualnej serii Citan W420.
Już w czerwcu 2022 Vansports roztaczał perspektywę, że za wersją “CrossSports” – z 19-calowymi obręczami, obniżonymi sprężynami i czarnymi poszerzeniami nadkoli SP Solid – pójdą inne, bardziej rozbudowane warianty Citana. Oto kolejne ulepszenia w gamie VANSPORTS dla niemieckiego minivana.

     

Kurtyna w górę dla nieprawdopodobnych braci “UrbanSportster” i “Georide”!

UrbanSportster” to sportowa (w nazwie!), logiczna ewolucja “CrossSports” przeznaczona do jazdy po mieście, wyposażona w przedni spojler CP Stream i boczne listwy ochronne CP Stream, które sprawiają, że Citan wygląda jeszcze bardziej męsko niż dotychczas. Listwa progowa Vansports z matowego srebrnego aluminium z antypoślizgowymi paskami PU, przymocowana do tylnego zderzaka, jest szykowna i jednocześnie ochronna. Uzupełnieniem listwy progowej jest czteroczęściowy zestaw paneli progowych, który zdobi progi drzwiowe i chroni je przed zarysowaniami.
Podobnie jak “CrossSports”, również “UrbanSportster” toczy się na czarnych, polerowanych z przodu dwubelkowych kołach ze stopu DOX 2 w formacie 8×19 cali z oponami 235/35R19. Obniżone sprężyny zmniejszają prześwit kompaktowego minivana o około 30 milimetrów i sprawiają, że pokonywanie zakrętów jest znacznie bardziej dynamiczne. Wreszcie, przedstawiony na zdjęciu pojazd projektu “UrbanSportster” firmy VANSPORTS.DE otrzymał spłaszczoną u dołu sportową kierownicę z obiciem ze skóry nappa i Alcantary z żółtym oznaczeniem godziny 12.