Mercedes EQB – kompaktowy SUV nawet dla 7 osób

Już wkrótce w ofercie Mercedes-EQ pojawi się kolejny SUV: kompaktowy EQB, oferujący miejsce nawet dla 7 podróżujących. Początkowo do wyboru będą dwie mocne wersje napędowe: EQB 300 4MATIC o mocy 229 KM oraz EQB 350 4MATIC o mocy 293 KM. Później do gamy dołączą kolejne warianty dopasowane do specyficznych wymagań klientów, w tym wersja o szczególnie długim zasięgu.

        

Nowy Mercedes EQB

W 100% elektryczne samochody Mercedes-EQ cieszą się coraz większą popularnością. W okresie od stycznia do czerwca 2021 r. klienci odebrali ponad 19 tys. egzemplarzy modeli EQA, EQC i EQV – o blisko 470% więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. Niebawem do gamy elektrycznych modeli marki dołączy EQB. To unikalna propozycja w swojej klasie i drugi kompaktowy SUV w rodzinie Mercedes-EQ. Jego charakterystycznie stylizowane nadwozie kryje funkcjonalną, przestronną kabinę – na życzenie z miejscem nawet dla 7 osób, a także pojemny i praktyczny bagażnik.

Tradycyjnie dla Mercedesa, EQB oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa, wzorowy komfort i rozbudowane funkcje z zakresu łączności – to wszystko w estetyce typowej dla modeli Mercedes-EQ. Początkowo do oferty trafią dwie mocne wersje z napędem obu osi.

W obu przypadkach przednie koła napędza silnik asynchroniczny. Jednostka elektryczna, przekładnia o stałym przełożeniu wraz z mechanizmem różnicowym, układ chłodzenia i energoelektronika tworzą tu zintegrowany, zwarty moduł – tzw. elektryczny układ napędowy (eATS).