MINI Clubman w limitowanej wersji Final Edition

Dzięki swojemu niepowtarzalnemu wyglądowi MINI Clubman jest wyjątkowym dżentelmenem wśród modeli MINI. Fani tej unikalnej koncepcji nadwozia i niepowtarzalnych dzielonych drzwi mogą teraz nabyć MINI Clubman w wersji Final Edition. Limitowana do 1969 sztuk edycja celebruje nowoczesną interpretację koncepcji shooting brake MINI.

     

MINI Cooper S Clubman Final Edition

W 1969 roku pierwsze Mini Clubman było jasną deklaracją, którą projektant Roy Haynes sformułował tak: „Wrażenie, że tylko brzydkie rzeczy mogą być praktyczne, to już przeszłość”. Ten wyjątkowy, stylowy samochód od razu wzbudzał sensację w latach 1969–1981 dzięki charakterystycznym dzielonym drzwiom. W tamtym czasie Mini Clubman podbijało rynek motoryzacyjny jako kombi z długim rozstawem osi i wydłużonym nadwoziem typu shooting brake.

W nowej edycji z 2007 roku MINI Clubman zaprezentowało nowoczesną interpretację klasycznej koncepcji shooting brake. Dostęp do tylnych miejsc był wyłącznie z prawej strony przez otwierane do tyłu drzwi. Wraz z trzecią generacją modelu z 2015 roku MINI Clubman ponownie zwiększyło swoją długość, która wynosiła teraz 4,25 m, a dzięki dłuższemu rozstawowi osi i dwóm pełnowymiarowym drzwiom tylnego rzędu siedzeń stało się bardziej przestronne i komfortowe.

Wraz z unikalnymi, dzielonymi tylnymi drzwiami MINI Clubman pozostaje jednym z najbardziej wszechstronnych modeli MINI. Duży otwór bagażnika, który ma teraz pojemność aż 1250 l, ułatwia załadunek bagażu. Liczba, do której limitowana jest wersja Final Edition – 1969 sztuk, nawiązuje do roku powstania legendarnego Mini Clubman, a samochód łączy specyficzną tradycję marki z ekskluzywnymi elementami stylistycznymi i mocnym charakterem.