Modele Toyoty w ofercie na 2022 rok

Mając w perspektywie powiększenie gamy modelowej, Toyota wchodzi w nowy rok z przytupem – gama modeli Toyoty i oferta na nowy rok wygląda naprawdę imponująco. Co więcej, możemy z niej skorzystać ze spokojem ducha, w ramach gwarantowanej ceny i gwarantowanych kosztów finansowania. W tym tekście poznasz nową gamę Toyoty i dowiesz się, jakie oferuje auta miejskie. Dowiesz się także, ile kosztują samochody rodzinne i auta hybrydowe. Ci, którzy planują kupić samochód dostawczy, poznają również ofertę aut użytkowych. Opis wciąż powiększającej się gamy SUV-ów Toyoty przybliży Ci również ofertę aut z tego szybko rosnącego segmentu rynku.

Świat motoryzacji zmienia się na naszych oczach. Producenci stanęli w 2021 roku przed wieloma ciężkimi wyzwaniami, a wśród tych, którzy wyszli z nich obronną ręką, szczególne miejsce zajmuje Toyota. Problemy z utrzymaniem płynnej produkcji, zakłócone łańcuchy dostaw, niezadowalająca dostępność podzespołów, a skutkiem tego zmniejszona objętość produkcji ­– wszystkie te problemy w mniejszym lub większym stopniu dotknęły producentów aut. Japońska marka niezwykle sprawnie wybrnęła z tej sytuacji, a nawet dziś może pochwalić się dobrą dostępnością aut i proponuje klientom szereg korzyści przy zakupie modeli na 2022 rok. Co niemniej istotne, gama modeli Toyoty na rok 2022 powiększyła się o zupełnie nowe auta z nowych popularnych segmentów.

Samochody miejskie

Miejska mobilność przybrała w ostatnich latach nowe oblicze. Miniony rok 2021 to kontynuacja tych trendów – wielu z nas postawiło na auta miejskie, czy to z chęci dojeżdżania do pracy własnym autem, czy z uwagi na zatłoczone centra miast, które ciasnymi lukami i niewielką liczbą miejsc parkingowych premiują właścicieli małych samochodów. Pewne jest, że Toyota odpowiada na potrzeby tych, których interesują auta miejskie.

Toyota Yaris

Ten mały samochód miejski to prawdziwy mistrz oszczędzania. W obecnej generacji jest również bardziej wszechstronny niż kiedykolwiek i oferuje kompletne wyposażenie – pod tym względem, typowe auta miejskie konkurujące z Toyotą Yaris nie mogą się z nim równać. W podstawowym, dostępnym bez dopłaty wyposażeniu znajdziemy elementy takie, jak asystent pasa ruchu, adaptacyjny tempomat, system wykrywania zmęczenia kierowcy, układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, system multimedialny z ekranem o przekątnej 7 cali czy interfejs Apple CarPlay® i Android Auto™. Tak wyposażone auto miejskie jest dostępne w cenie 64 900 zł, a klienci mogą wybierać spośród wielu wersji wyposażenia i napędowych. Podstawowym silnikiem jest jednostka 1.0 VVT-i o mocy 72 KM, a klienci mogą również wybrać benzynowy silnik 1.5 Dynamic Force lub hybrydowy układ napędowy 1.5 Hybrid Dynamic Force. Ta ostatnia jednostka jest szczególnie polecana do ekonomicznej jazdy po mieście. Zużycie paliwa wynosi zaledwie od 3,8 l/100 km dzięki czemu codzienne podróże są przyjazne dla kieszeni.