Nissan Ariya wyruszy w ekspedycję łączącą oba bieguny

W pełni elektryczny Nissan Ariya wyruszy w pierwszą na świecie ekspedycję prowadzącą od bieguna północnego po biegun południowy.

Nissan ogłosił objęcie patronatem brytyjskiego podróżnika Chrisa Ramseya, wybierającego się w pierwszą na świecie w pełni elektryczną podróż, która rozpocznie się na magnetycznym biegunie północnym, a zakończy na biegunie południowym.

Śmiała ekspedycja „Od bieguna do bieguna” rozpocznie się w marcu 2023 roku. Ramsey wraz z zespołem przejadą w Nissanie Ariya e-4ORCE ponad 27 000 kilometrów przez różnorodne regiony i kontynenty, gdzie temperatury sięgają od -30⁰C do +30⁰C. Ramsey będzie pierwszą osobą, która przejedzie trasę od bieguna do bieguna samochodem. Podróż rozpocznie się w Arktyce, a trasa poprowadzi przez Amerykę Północną, Środkową oraz Południową i zakończy się w Antarktyce.

Droga przebiegać będzie przez najbardziej ekstremalne i surowe, a jednocześnie piękne scenerie. Od pokrytych śniegiem krajobrazów lodowcowych po zdradliwe górskie podjazdy i rozległe pustynne wydmy – wyprawa „Od bieguna do bieguna” w Nissanie Ariya pozwoli osobom śledzącym jej przebieg doświadczyć nieznanych dotąd, zapierających dech w piersiach zakątków świata.

   „Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy ogłosić rozpoczęcie współpracy z Chrisem Ramseyem i zespołem ekspedycji „Od bieguna do bieguna” – powiedziała Asako Hoshino, wiceprezes wykonawczy Nissana, odpowiedzialna za globalną sprzedaż i marketing.