Nissan JUKE Hybrid Rally Tribute – technologia hybrydowa z domieszką adrenaliny

W czerwcu ubiegłego roku, z okazji 50. rocznicy udziału Nissana w Rajdzie Safari, zaprezentowano wizualizacje koncepcyjnego Nissana JUKE Rally Tribute. Dziś model ten nabrał realnych kształtów.

        

Nissan JUKE Hybrid Rally Tribute

JUKE Hybrid Rally Tribute przeszedł od etapu deski kreślarskiej do gotowego do jazdy pojazdu. Unikatowy egzemplarz powstał w odpowiedzi na niezwykle pozytywne reakcje, z jakimi spotkały się oryginalne szkice koncepcyjne. Prezentacja samochodu poprzedza europejską premierę Nissana JUKE Hybrid, która została zaplanowana na lato tego roku. Pod maską prototypu znalazł się hybrydowy zespół napędowy z wersji produkcyjnej.

Decyzję o zbudowaniu modelu JUKE Hybrid Rally Tribute wyjaśnia Coralie Musy, wiceprezes ds. marki i doświadczenia klienta w regionie AMIEO:

   „JUKE Hybrid Rally Tribute reprezentuje nasz optymizm i niekonwencjonalny sposób myślenia. Obecnie przygotowujemy się do nowego, fascynującego rozdziału w historii modelu JUKE, bo już latem tego roku wprowadzimy do sprzedaży jego nową, hybrydową odmianę. Model nie tylko będzie charakteryzował się poprawionymi osiągami i wydajnością, lecz także zapewni emocje i zwinność, jakich klienci oczekują od naszego kultowego crossovera. JUKE Hybrid Rally Tribute pokazuje, ile radości może dać jazda samochodem hybrydowym”.