Nissan JUKE Rally Tribute Concept

Dla upamiętnienia 50. rocznicy zwycięstwa kultowego modelu Nissana – Datsuna 240Z – w Rajdzie Safari, marka publikuje szkice ukazujące koncepcję współczesnego rajdowego Nissana opartego na modelu JUKE. Publikacja zdjęć Nissana JUKE Rally Tribute Concept zbiega się z pierwszym dniem legendarnego kenijskiego Rajdu Safari, który po 19 latach wraca do kalendarza WRC.

     

Obchody 50. rocznicy zwycięstwa kultowego Datsuna 240Z w Rajdzie Safari

Seryjny JUKE stanowił naturalny punkt wyjścia dla projektu JUKE Rally Tribute Concept ze względu na podwyższoną sylwetkę z krótkimi zwisami przednim i tylnym, które zapewniają wyjątkową zwinność i wysoki potencjał do jazdy po bezdrożach.

Powiększone nadkola, w których swobodnie mieszczą się rajdowe opony, nadają sylwetce koncepcyjnego modelu JUKE Rally Tribute Concept jeszcze bardziej imponujący wygląd, a dodatkowe reflektory na masce i dachu podkreślają terenowy charakter pojazdu.


JUKE Rally Heritage Concept

Czarna pokrywa silnika i czarne koła Nissana JUKE Rally Tribute Concept wizualnie nawiązują do modelu 240Z z 1971 roku, który brał udział w Rajdzie Safari. Te same elementy zostały wykorzystane w samochodzie koncepcyjnym Nissan Gripz, pokazanym przez Nissana podczas Targów Motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie w 2015 roku. Z kolei Gripz stał się inspiracją dla seryjnego modelu Nissan JUKE, którego produkcję uruchomiono w 2019 roku.

W ramach strategii elektryfikacji gamy Nissana, JUKE Rally Tribute Concept zostanie wyposażony w hybrydowy układ napędowy, który zapewnia większą sprawność i dodatkowy moment obrotowy, a także poprawia osiągi w każdych warunkach.