Nissan prezentuje model Ariya Single Seater

Nissan zaprezentował nowy jednomiejscowy pojazd koncepcyjny Ariya Single Seater – samochód studyjny o wysokich osiągach, który pokazuje, w jaki sposób w pełni elektryczny układ napędowy Nissana Ariya może zostać wykorzystany w bolidzie przeznaczonym na tory wyścigowe.

        

Nissan Ariya Single Seater

Pojazd koncepcyjny został zaprezentowany podczas wydarzenia z cyklu Nissan Futures przez Alfonso Albaisa, starszego wiceprezesa Nissana ds. globalnego wzornictwa oraz Juana Manuela Hoyosa, dyrektora generalnego ds. globalnego marketingu i zaangażowania marki.

   „Cieszymy się, że podczas wydarzenia Nissan Futures możemy zaprezentować szerokiej publiczności nasz nowy jednomiejscowy model koncepcyjny” – powiedział Hoyos. „W Nissanie mamy odwagę robić to, czego boją się inni. Za pomocą tego pojazdu studyjnego chcemy pokazać potencjał układu napędowego modelu Ariya zastosowanego w samochodzie inspirowanym sportami motorowymi, który nie tylko nawiązuje do designu i stylistyki odmiany drogowej, na której jest wzorowany, ale również wyznacza nowe granice wydajności i osiągów samochodu elektrycznego. Ten mający stanowić bazę testową dla przyszłej ewolucji technologicznej pojazd może pomóc w przeniesieniu wrażeń z jazdy drogowej do kokpitu samochodu wyścigowego, a także pokazuje doświadczenie marki Nissan w transferze wiedzy oraz rozwiązań technologicznych z toru wyścigowego na drogi publiczne” – dodał.

Nowy koncept Ariya Single Seater daje spojrzenie na to, jak może wyglądać przyszłość osiągów zelektryfikowanych pojazdów Nissana.

   Albaisa powiedział: „W naszej długoterminowej strategii Nissan Ambition 2030 uwzględniliśmy nowy język stylistyczny Nissana, zwany ponadczasowym japońskim futuryzmem. Obecnie naszą inspiracją są dwa słowa-klucze zaczerpnięte bezpośrednio z języka japońskiego – słowo shun, oznaczające szybkie i bezwysiłkowe poruszanie się oraz słowo sho, które oznacza płynny, swobodny i pełen gracji ruch. Pojazd studyjny Ariya Single Seater doskonale wpisuje się w nową koncepcję stylistyczną marki. Dzięki wykorzystaniu elektrycznego układu napędowego z modelu Ariya w samochodzie inspirowanym sportami motorowymi, naszemu międzynarodowemu zespołowi projektantów udało się idealnie uchwycić ducha zachodzących zmian i stworzyć projekt łączący w sobie najnowsze rozwiązania technologiczne, najwyższe osiągi i prawdziwy kunszt wzornictwa”.