Nissan prezentuje wyjątkową wersję crossovera ARIYA

W iście arktycznej scenerii Nissan, wraz z członkami zespołu wyprawy “Od bieguna do bieguna”, zaprezentował specjalną wersję nowego elektrycznego crossovera ARIYA, która wyruszy w liczącą 27 000 km podróż z magnetycznego bieguna północnego na biegun południowy.

     

Nissan ARIYA przygotowany na wyprawę „Od bieguna do bieguna”

Podczas tej wyjątkowej ekspedycji, która ma rozpocząć się w marcu, ARIYA będzie musiała poradzić sobie z ekstremalnymi warunkami klimatyczno-terenowymi i pokonać obszary, na których występują rozległe połacie lodowe, gruba pokrywa śnieżna, strome górskie podjazdy i nieprzyjazne pustynne wydmy. Aby przystosować Nissana ARIYA do tych trudnych warunków, inżynierowie i projektanci z Nissana korzystali ze wsparcia Arctic Trucks, specjalistów w dziedzinie pojazdów przeznaczonych do wypraw polarnych.

Wprowadzone w samochodzie modyfikacje z założenia były ograniczone do minimum i nie obejmowały żadnych ingerencji w akumulator czy układ napędowy. Polegały głównie na odpowiednim dostosowaniu zawieszenia i wyposażeniu samochodu w 39-calowe koła. W połączeniu z e-4ORCE, zaawansowaną technologią napędu na wszystkie koła, zapewnią one Chrisowi i Julii komfort jazdy w ekstremalnie trudnym terenie i pełną kontrolę nad pojazdem – niezbędne, aby szczęśliwie dotrzeć do celu podróży na biegunie południowym.