Nissan Qashqai e-POWER – crossover z unikatowym zelektryfikowanym układem napędowym

Nissan Qashqai, dzięki unikatowej i innowacyjnej technologii e-POWER, po raz kolejny dokonuje przełomu w segmencie crossoverów, który został stworzony przez markę w 2007 roku. Nowy Nissan Qashqai jest pierwszym europejskim modelem wyposażonym w opracowany przez Nissana układ napędowy e‑POWER. Stanowi on kluczowy element strategii elektryfikacji marki, oferując przy tym bardziej responsywną, cichą i wydajną jazdę.

     

Nissan Qashqai e-POWER

  Wprowadzenie innowacyjnej technologii e-POWER do nowego modelu Qashqai to jeszcze więcej pionierskiego ducha Nissana w segmencie crossoverów. Klienci z pewnością docenią przyjemność prowadzenia samochodu elektrycznego bez konieczności myślenia o ładowaniu akumulatora. e-POWER daje możliwość jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym, co stanowi istotny krok milowy w strategii elektryfikacji Nissana” – powiedział Arnaud Charpentier, wiceprezes Nissana ds. strategii produktowej i cen w regionie AMIEO.

     

Układ e-POWER – unikatowy, zelektryfikowany, niewymagający ładowania

Na układ e-POWER składa się akumulator dużej mocy uzupełniony trzycylindrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 litra i zmiennym stopniu sprężania, generującym moc 158 KM. W skład zespołu napędowego wchodzi także generator prądu, falownik oraz silnik elektryczny o mocy 190 KM, rozmiarem i mocą zbliżony do jednostek typowych dla samochodów elektrycznych Nissana. Silnik benzynowy wytwarza energię elektryczną, która może zostać przekazana przez falownik bezpośrednio do akumulatora, silnika elektrycznego lub obu jednocześnie, w zależności od potrzeb.