Nowa gama Fiata 500 oraz wersje Star i Rockstar

Wprowadzony na rynek po raz pierwszy w 1957 r. kultowy Fiat 500 najpierw „zmotoryzował” Europę, a następnie, dzięki swojej drugiej generacji modelu wprowadzonej w 2007 r., całkowicie zrewolucjonizował kategorię samochodów miejskich, oferując po raz pierwszy poziom stylu i technologii nie spotykany dotąd w tym segmencie.

Fiat 500 – nowa odsłona

Dzisiaj, po 12 latach, nowa 500 „robi kolejny krok naprzód”, potwierdzając, że jej powołaniem jest, jak zawsze, wyznaczanie nowych trendów.

Krótko mówiąc, mamy tutaj wszystkie elementy, które przypieczętowały sukces tego modelu, symbolu Made in Italy. Jego pozycja na europejskim rynku jest nadal silna: wystarczy pomyśleć, że w 2018 r. Fiat 500 osiągnął swój najlepszy progresywny wynik w historii, na poziomie prawie 194 000 sprzedanych egzemplarzy (Fiat i Abarth), a w marcu br. potwierdził swój status najlepiej sprzedającego się samochodu w swojej kategorii i drugiego najlepiej sprzedającego się samochodu w kwartale. Podobny tytuł wicemistrza zajmuje jedynie równie wyjątkowy Fiat Panda.

                 

             Fiat 500 Star                           Fiat 500 Star                          Fiat 500 Star

Nowa gama oferująca bardziej spersonalizowany i elegancki wybór

Charakter, styl i ekskluzywność: trzy wyjątkowe cechy samochodu, który wciąż trafia na pierwsze strony gazet i którego wybór jest dzisiaj jeszcze łatwiejszy. W istocie, począwszy od 500 Pop – która jest „bramą”, otwierającą wejście do świata 500 – Klient może wybrać jedną z dwóch, bardzo różnych wersji: pierwszą o bardziej eleganckim wyglądzie, drugą o sportowym. Pierwsza wersja jest dostępna w stylowym wykończeniu Lounge, najlepiej wyrażającym swój styl w nowej wersji Star, natomiast sportowy charakter pojawia się w odważnej 500 Sport oraz w nowej, jeszcze bardziej dynamicznej 500 Rockstar. Wyposażenie oferowane w standardzie w obu nowych wersjach jest bogate i obejmuje system Uconnect HD LIVE z 7″ ekranem dotykowym – obsługujący Apple CarPlay i kompatybilny z Androidem AutoTM – dzięki czemu każda podróż staje się wyjątkowym i wciągającym doświadczeniem. Ponadto, ten zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy jest dostępny w standardzie także w 500 Lounge i 500 Sport, która oferuje również nową tapicerkę.

Wszystkie poziomy wyposażenia nowej 500 są dostępne w wersjach hatchback i kabriolet, natomiast w kwestii napędu Klienci mają do wyboru jednostkę benzynową 1.2 o mocy 69 KM (z manualną, 5-biegową skrzynią biegów) oraz silnik Twin Air o mocy maksymalnej 85 KM.

                 

        Fiat 500 Star                                  Fiat 500 Star                              Fiat 500 Star

Nowa 500 Star, kwintesencja elegancji

Bazując na imponującym sukcesie wersji Lounge, marka Fiat postanowiła stworzyć jeszcze bogatszą, bardziej elegancką wersję wyposażenia: Fiat 500 Star. Jedną z głównych cech tej serii specjalnej jest nowy lakier nadwozia pastelowy Pink Powder, ozdobiony niuansami różu, idealne współgrającymi z chromowanymi detalami, 16″ felgami aluminiowymi i szklanym dachem Skydome. Wszystko to, oraz światła przeciwmgielne, są oferowane w standardzie. 500 Star jest również dostępna w następujących kolorach: biały Gelato White, szary Carrara Grey, czarny Vesuvius Black, szary Pompei Grey, bordowy Opera Bordeaux, szary Colosseo Grey, niebieski Epic Blue i biały Ice White.

Niezależnie od tego, jaki kolor wybierzemy, nowa seria specjalna potwierdza, że kombinacja kolorów ma duże znaczenie dla ikony Fiata: w istocie kolor jest nie tylko kwestią wyglądu, ale kluczową częścią filozofii produktu, w której jednym z podstawowych założeń jest maksymalna możliwość Indywidualizacji.

Ekskluzywność nadwozia odnajdujemy również we wnętrzu oferującym nową tapicerkę foteli dla wersji Star, najwyższy wyraz stylu odświeżonej gamy 500, która jest dostępna w dwóch kombinacjach kolorystycznych, biało-piaskowej i czarnej oraz w eleganckim, nowym wykończeniu Matelassé z detalami ze skóry ekologicznej i haftowanym logo 500 w bordowym kolorze.
 Od dzisiaj, deskę rozdzielczą, która dotychczas była oferowana zawsze w kolorze nadwozia, można zamówić w jednym z dwóch nowych odcieni: biało-piaskowym z perłowym wykończeniem lub bordowym z matowym wykończeniem. Na środku deski rozdzielczej dumnie prezentuje się cyfrowy zestaw wskaźników z 7″ wyświetlaczem TFT, największym w tej kategorii.

             

         Fiat 500 Rockstar                Fiat 500 Rockstar                        Fiat 500 Rockstar

Nowa 500 Rockstar, odważny charakter i innowacja samochodu wyróżniającego się na ulicach metropolii

Nowa wersja 500 Rockstar, przeznaczona dla Klientów poszukujących pojazdu o śmiałym charakterze, którzy nie chcą jednakże zrezygnować z eleganckiego wyglądu, wyróżnia się pod względem stylu łączącego w sobie elementy estetyczne wersji Sport, widoczne na przednich i tylnych zderzakach oraz listwach progowych, z detalami stylistycznymi, takimi jak stały szklany dach, 16″ felgi aluminiowe i elementy nadwozia z chromowanym, satynowym wykończeniem. Dodatkowo, by podkreślić wyrafinowaną, dynamiczną stronę nowej wersji Rockstar, wprowadzono nowy kolor nadwozia z matowym wykończeniem: zielony Green Portofino.

Nowy Fiat 500 Rockstar jest oczywiście dostępny także w innych kolorach nadwozia: biały Gelato White, szary Carrara Grey, czerwony Passione Red, czarny Vesuvius Black, szary Pompei Grey, bordowy Opera Bordeaux, szary Colosseo Grey, niebieski Italia Blue, biały Ice White.

Wnętrze samochodu odzwierciedla elegancki, sportowy charakter nadwozia i, podobnie jak w wersji Star, jest całkiem nowe. Szczególnie uderzające wrażenie robi środowy pas, zainspirowany prążkowaną tkaniną z najlepszych garniturów, przebiegający przez fotele. Całość otaczają panele boczne, z szarymi lub niebieskimi wstawkami i górna części fotela wykonana z czarnej skóry ekologicznej. Podobnie jak w wersji Star, nowa 500 Rockstar oferuje również deskę rozdzielczą w dwóch nowych kolorach: ciemnozielonym matowym i grafitowym z satynowym wykończeniem.
 W przypadku ciemnozielonego, detale we wnętrzu są szare, natomiast w wersji z satynowanego grafitu, wnętrze jest niebieskie. Dopełnieniem kabiny pasażerskiej jest elegancka, chromowana listwa progowa oraz 7-calowy monitor TFT, na którym wyświetlane są wszystkie informacje potrzebne kierowcy, w tym dane z prędkościomierza, obrotomierza i komputera pokładowego, które mogą zostać odczytane natychmiast i w tym samym czasie. Monitor wyświetla również informacje dostarczone przez system UconnectTM.