Nowa generacja Forda Serii F Super Duty

Ford, lider rynku samochodów dostawczych w USA, zaprezentował nową linię Serii F Super Duty – pick-upów i podwozi z kabiną. Zaprojektowana od nowa na zewnątrz i wewnątrz Seria F Super Duty oferuje bezprecedensowe możliwości, nowe innowacyjne technologie i pakiet usług opartych na chmurze, które zapewniają nowy poziom wydajności.

     

Nowa generacja Forda Super Duty

   Modele Super Duty, od pick-upa F-250 po użytkową ciężarówkę F-600, są zdolne do wykonywania najtrudniejszych zadań – powiedział Jim Farley, prezes i dyrektor generalny Forda. – Nabywcy aut Super Duty to specjaliści w różnych dziedzinach związanych z budownictwem – podstawa funkcjonowania naszych społeczności i naszej gospodarki. Włożyliśmy całą wiedzę i pomysłowość, jaką dysponujemy, aby skonstruować samochód ich marzeń – inteligentniejszy, mocniejszy, pełen sprytnych funkcji i technologii.

Fordy Super Duty to nie tylko pojazdy wybierane przez firmy budowlane. Auta te odgrywają również znaczącą rolę gospodarczą. Według raportu agencji S&P Global Mobility modele Super Duty są preferowane przez kluczowe branże takie jak górnictwo, budownictwo oraz służby ratunkowe i mają w sumie ponad 50-procentowy udział w rynku pojazdów użytkowych.

Popularność Serii F Super Duty sprawia także, że maja one znaczący wkład ekonomiczny dla Ford Motor Company i generują większy przychód niż w 2021 roku osiągnęło wiele firm z listy Fortune 500, w tym Southwest Airlines, Marriott International czy Nordstrom.

   – Super Duty to marka, której można zaufać, jeśli chodzi o wykonanie zadania, a nasi klienci pomogli uczynić z niej najpopularniejszą użytkową ciężarówkę w Ameryce – powiedział Ted Cannis, dyrektor generalny Ford Pro. – Dzięki najnowocześniejszej technologii, w tym modemowi 5G połączonemu z potężnym ekosystemem oprogramowania i usług zwiększających wydajność, nowy Super Duty potrafi szybko zmienić się z woła roboczego w nowoczesne biuro.