Nowa Kia Niro już dostępna w Polsce!

Kia Niro, obok kompaktowego crossovera XCeed i bestsellerowego SUV-a Sportage, należy do najpopularniejszego segmentu samochodów w Polsce, czyli do tzw. C-SUV. W 2021 roku SUV-ów segmentu C zarejestrowano u nas 109 tysięcy egzemplarzy, co oznacza, że stanowią one aż 25% ogólnej sprzedaży. Dzięki trzem modelom w ofercie Kia jest obecnie liderem segmentu C-SUV z udziałem w rynku na poziomie 23%. Ubiegły rok, pod względem liczby rejestracji, Kia e-Niro zakończyła na pozycji lidera wśród elektrycznych SUV-ów. Jej udział w segmencie wyniósł aż 36%.

Popularny crossover został zaprojektowany od podstaw, dzięki czemu potrafi sprostać zróżnicowanym potrzebom użytkowników samochodów, którzy dbają o środowisko. Nowa Kia Niro oferuje trzy nowoczesne zelektryfikowane układy napędowe do wyboru, ekologiczne materiały w kabinie i wyjątkowe systemy bezpieczeństwa. Wszystko razem sprawia, że model nowej generacji przewyższa oczekiwania klientów. Niro jest nieodłącznym modelem coraz liczniejszej gamy ekologicznych samochodów marki Kia, która do 2027 roku będzie liczyć aż 14 modeli typu BEV, czyli napędzanych wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego.

Segment kompaktowych SUV-ów jest jednym z najliczniejszych pod względem modeli. Nowe Niro ilustruje nowatorskie podejście marki Kia do klasycznego SUV-a i oferuje wiele detali, które wyróżniają je w zatłoczonym segmencie. Idealne połączenie formy i funkcji sprawia, że nowe Niro jest bezpiecznym i przyjaznym rodzinie samochodem o korzystnych parametrach ekonomicznych i dla środowiska, które wiele osób zachęcą do wykonania ważnego pierwszego kroku w kierunku auta zelektryfikowanego.

Nowe Niro zapewnia przejście na mobilność przyjazną dla środowiska poprzez wybór niskoemisyjnych i bezemisyjnych układów napędowych – hybrydowego (HEV), hybrydowego typu plug-in (PHEV) i elektrycznego (BEV). Modele HEV i PHEV są wyposażone w wydajny benzynowy silnik Smartstream 1.6 GDI. Akumulator elektrycznego Niro EV zapewnia największe korzyści dla środowiska dzięki bezemisyjnemu zasięgowi 463 km* (wg WLTP) na napędzie wyłącznie elektrycznym.

   Jason Jeong, Prezes Kia w Europie, powiedział: „Kia zaprojektowała nowe Niro tak, aby umożliwić klientom łatwiejszą drogę do czystej mobilności. Gama ekologicznych układów napędowych do wyboru nawet najbardziej niezdecydowane osoby zachęci do przejścia na bardziej zrównoważone formy mobilności”.