Nowa Mazda CX-60 PHEV – flagowy SUV “Crafted in Japan”

Nowa Mazda CX-60 wkracza na europejski rynek pojazdów segmentu SUV z pierwszym w wydaniu tej marki napędem pełnej hybrydy typu plug-in z ładowaniem akumulatora trakcyjnego ze źródeł zewnętrznych. CX-60 poszerza ofertę producenta w segmencie SUV i jest pierwszym z dwóch nowych modeli w ramach rodziny opartej na dużej platformie Mazdy, które pojawią się na rynkach całej Europy w ciągu najbliższych dwóch lat.

        

Nowa Mazda CX-60 PHEV

Jako samochód demonstrujący zaangażowanie Mazdy w realizację wszechstronnego podejścia do zrównoważonej mobilności i przekonanie marki do zasady wprowadzania właściwych rozwiązań we właściwym czasie, Mazda CX-60 ma spełniać rosnące potrzeby tego segmentu. Producent wzbogaca tym modelem oferowaną gamę SUV, łączących najnowsze parametry ekologiczne z przyjemnością prowadzenia, charakterystyczną dla każdego samochodu Mazdy.

Mazda CX-60 w wersji PHEV (z napędem hybrydowym z możliwością ładowania akumulatora z gniazdka) wprowadza pierwszy u tego producenta układ napędowy pełnej hybrydy typu plug-in. W ten sposób nowy, flagowy model Mazdy reprezentuje wszystko, co marka ta zawarła w swoich genach w okresie ostatnich stu lat – od wybitnego designu nadwozia i wnętrza, przez inspiracje najlepszym japońskim rzemiosłem, po najnowsze innowacje technologiczne skupione na człowieku i przodujące w skali światowej układy napędowe.