Nowe BMW iX3

BMW Group po raz kolejny podnosi poprzeczkę, radość z jazdy z całkowicie elektrycznym napędem jest teraz jeszcze bardziej sportowa. W ramach aktualnej ofensywy „elektryfikacji”, model BMW iX3 otrzymuje aktualizacje podkreślającą przede wszystkim dynamiczny charakter tego całkowicie elektrycznego SAV-a (Sports Activity Vehicle) o mocy 210 kW i 400 Nm. Nowe BMW iX3 wyposażone jest teraz standardowo w opracowany specjalnie do tego modelu pakiet sportowy M.

        

BMW prezentuje nowe iX3

Także nowa stylistyka przodu i tyłu pozwala wyrazić koncepcyjne i technologiczne pokrewieństwo z najnowszymi przedstawicielami elektromobilności premium – BMW iX oraz BMW i4. Również te modele dostępne są z opcjonalnym pakietem sportowym M, a BMW i4 oferowane jest też w wersji BMW M. Nowe elementy obsługi i rozszerzone wyposażenie standardowe podkreślają zaawansowany charakter premium wnętrza nowego BMW iX3 (zużycie energii w cyklu mieszanym: 18,9–18,5 kWh/100 km;emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km wg WLTP).

        

Pionier technologii BMW eDrive piątej generacji

BMW iX3 jest pionierem radości z jazdy samochodami elektrycznymi marki BMW i nowej generacji. Był pierwszym modelem wyposażonym w technologię napędu BMW eDrive piątej generacji, która jest obecnie stosowana również w BMW iX oraz BMW i4. Wysoce zintegrowana jednostka napędowa, w której silnik elektryczny, elektronika mocy i przekładnia umieszczone są we wspólnej obudowie, generuje maksymalną moc 210 kW (286 KM), która przekazywana jest na drogę klasycznie, za pośrednictwem tylnych kół.