Nowe BMW serii 2 Coupe

Nowe BMW serii 2 Coupe o charakterystyce konsekwentnie ukierunkowanej na dynamikę jazdy. Atletyczny wygląd, wysokiej klasy układ jezdny, napęd tylny i 6-cylindrowy silnik rzędowy jako unikalne cechy pośród konkurencji zapewniające typową dla BMW sportową charakterystykę i radość z jazdy.

        

BMW serii 2 Coupe

BMW kontynuuje tradycje sportowych kompaktów i prezentuje nowy wzorzec typowej dla BMW radości z jazdy w segmencie premium tej klasy pojazdów. Nowe BMW serii 2 Coupé ukazuje sportowy charakter w szczególnie skoncentrowanej formie: konsekwentnie ukierunkowana na dynamikę koncepcja pojazdu, atletyczna stylistyka, mocne silniki i wysokiej klasy układ jezdny. Jego charakterystyczny wygląd, 6‑cylindrowy rzędowy silnik benzynowy w najwyższej wersji, napęd tylny oraz elementy układu jezdnego przejęte z BMW serii 4 zapewniają maksymalne odróżnienie od kompaktowego BMW serii 1, umożliwiając jednocześnie doskonałe osiągi w porównaniu z konkurencją. Nowe BMW serii 2 Coupé podąża śladami legendarnego BMW 02, od którego 55 lat temu rozpoczęła się historia kompaktowych i fascynująco sportowych dwudrzwiowych modeli marki BMW.

Oprócz wyraźnie lepszej dynamiki jazdy nowe BMW serii 2 Coupé oferuje wnętrze o wyśmienitej atmosferze premium oraz najnowsze innowacje w zakresie obsługi i łączności. Postęp w stosunku do poprzedniego modelu widać również w znacznie bogatszej ofercie systemów wspomagających kierowcę. Nowe BMW serii 2 Coupé będzie miało swoją światową premierę 8 lipca 2021 roku podczas Goodwood Festival of Speed w Wielkiej Brytanii. Kompaktowy czteroosobowy samochód będzie produkowany w zakładach BMW Group w San Luis Potosí w Meksyku. W momencie wejścia na rynek na początku 2022 r. na szczycie oferty znajdzie się wyczynowy model BMW M GmbH. Nowe BMW M240i xDrive Coupé z silnikiem sześciocylindrowym o mocy 275 kW (374 KM) i inteligentnym napędem na wszystkie koła zapewnia wyjątkowo emocjonujące wrażenia z jazdy. Do wyboru są również modele z czterocylindrowym silnikiem benzynowym i wysokoprężnym oraz napędem na tylną oś.