Nowe BMW Serii 3 Touring

Najnowsza generacja sportowego pięciodrzwiowego samochodu bardziej niż kiedykolwiek łączy w sobie najważniejsze cechy BMW serii 3 z dużymi wszechstronnym wnętrzem. Szlachetny i progresywny charakter nowego BMW serii 3 Touring podkreśla gruntownie udoskonalona atmosfera premium wewnątrz pojazdu oraz najnowsze innowacje w zakresie obsługi i łączności.

32 lata temu BMW serii 3 Touring było pionierem nowego typu pojazdów. W szóstej generacji znów wyznacza standardy sportowych właściwości jezdnych i nowoczesnej wszechstronności w segmencie premium klasy średniej. Do tej pory wyprodukowano ponad 1,7 miliona egzemplarzy, a poprzednik nowego modelu sprzedał się w liczbie ponad 500 000 egzemplarzy. Nowe BMW serii 3 Touring zostanie zaprezentowane publiczności po raz pierwszy w BMW Welt w Monachium w dniach 25-27 czerwca 2019 r. w ramach BMW Group #NEXTGen. Samochód będzie produkowany w zakładach BMW w Monachium na potrzeby rynków w Europie, a także w Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Hong Kongu, Australii i Nowej Zelandii. Wprowadzenie na rynek nastąpi od 28 września 2019 r.

        

Wygląd zewnętrzny: dynamiczne proporcje Touringa

Oryginalne proporcje i język stylistyczny charakteryzujący się precyzyjnymi liniami i wyraziście modelowanymi powierzchniami dają karoserii nowego BMW serii 3 Touring dynamikę, prezencję i muskularny wygląd. Długość wzrosła w porównaniu z poprzednim modelem o 76 mm do 4709 mm, szerokość o 16 mm do 1827 mm, a wysokość o 11 mm do 1440 mm. Zwiększony o 41 mm rozstaw osi (2851 mm) oraz większy o 43 mm rozstaw kół z przodu (1587 mm) i o 21 mm z tyłu (1604 mm) sprzyjają zarówno stabilności jazdy, jak i zwinności.

Przód, podobnie jak w nowym BMW serii 3 Limuzyna z dużą atrapą chłodnicy, płaskimi podwójnymi reflektorami i misternie ukształtowanym zderzakiem, podkreśla atletyczną sylwetkę pojazdu. Wcięcia w konturach reflektorów oraz zewnętrzne wloty powietrza w kształcie poziomego T w wyposażeniu standardowym oraz w modelach Sport Line i Luxury Line dają charakterystyczny wygląd. Wyposażenie standardowe nowego BMW serii 3 Touring obejmuje w pełni diodowe reflektory adaptacyjne. Opcjonalnie dostępne są reflektory diodowe o rozszerzonym zakresie funkcji oraz diodowe reflektory adaptacyjne z nieoślepiającymi laserowymi światłami drogowymi BMW o zasięgu około 530 metrów oraz diodowe reflektory przeciwmgłowe.