Nowe BMW serii 4 Gran Coupe

Po wielkim sukcesie poprzedniego modelu, nowa seria BMW 4 została teraz także rozszerzona o czterodrzwiowe coupe. Druga generacja BMW serii 4 Gran Coupe imponuje zauważalnie zwiększoną dynamiką jazdy, doszlifowaną, nową stylistyką marki, udoskonalonym wyglądem klasy premium we wnętrzu oraz licznymi innowacjami w zakresie obsługi i komunikacji.

        

BMW serii 4 Gran Coupé

W momencie wprowadzenia na rynek nowego BMW serii 4 Gran Coupé, które rozpocznie się w listopadzie 2021 r., po raz pierwszy będzie dostępny wyczynowy samochód BMW M GmbH i cztery inne warianty modelowe. Są one produkowane w zakładzie BMW Group w Monachium na jednej elastycznej linii montażowej z całkowicie elektrycznym BMW i4 oraz modelami BMW serii 3 Limuzyna i BMW serii 3 Touring.

Indywidualne proporcje, wnętrze o zmiennym zastosowaniu.

Niezależny charakter nowego BMW serii 4 Gran Coupé widać wyraźnie również w wyglądzie zewnętrznym. Przy długości zewnętrznej 4783 mm, szerokości 1852 mm i wysokości 1442 mm ma ono indywidualne proporcje w połączeniu z dynamicznie wydłużonymi liniami coupé. Wymiary w stosunku do poprzedniego modelu są większe o 143 milimetry (długość), 27 milimetrów (szerokość) i 53 milimetry (wysokość). Rozstaw kół zwiększył się o 50 do 1595 milimetrów z przodu i o 29 do 1623 milimetrów z tyłu. Rozstaw osi wynoszący 2856 milimetrów jest o 46 milimetrów większy w stosunku do poprzedniego modelu i o 5 milimetrów większy w stosunku do BMW serii 3 Limuzyna.

Dzięki specyficznej dla tego modelu koncepcji karoserii uzyskano wnętrze o wszechstronnym zastosowaniu oraz dużo miejsca z tyłu. Bagażnik nowego BMW serii 4 Gran Coupé ma pojemność 470 litrów.

W porównaniu do poprzedniego modelu widoczna bezpośrednio pojemność pierwotna została zwiększona o 39 litrów. Złożenie oparcia kanapy tylnej dzielonego standardowo w proporcjach 40:20:40 pozwala zwiększyć miejsce na bagaż do 1290 l.

Wyrazisty przód, elegancka sylwetka, mocny tył.

Charakterystyczne linie i trójwymiarowo ukształtowane powierzchnie charakteryzują wyrazisty przód nowego BMW serii 4 Gran Coupé. Pośrodku przodu duża, ustawiona pionowo atrapa chłodnicy BMW sięgająca daleko w dół podkreśla pewny siebie wygląd. Płaskie, w pełni diodowe reflektory mają listwy świetlne świateł dziennych w kształcie litery U. Opcjonalnie oferowane są diodowe reflektory adaptacyjne ze światłami laserowymi BMW i nieoślepiającym asystentem świateł drogowych BMW Selective Beam.