Nowe BMW serii 7 otwiera perspektywiczne możliwości

Nowe BMW serii 7 otwiera perspektywiczne możliwości, radość z jazdy, wyjątkowy komfort podróżowania oraz cyfrowe doświadczenie na najwyższym poziomie. W centrum nowej interpretacji luksusowej, indywidualnej mobilności stoi BMW i7. Luksusowa elektryczna limuzyna jest w pełni zintegrowanym członkiem rodziny modelowej i rzuca jasne światło na zrównoważone myślenie o klasie premium, które jest szczytem portfolio modelowego BMW.

     

Nowe BMW serii 7

Stylistyka przodu nowego BMW serii 7 skupia się na typowych dla marki cechach i zapewnia wyraźne odróżnienie od innych serii modelowych. Unikalne wyposażenie, jak ekran kinowy BMW, wielozmysłowy system obsługi pojazdu BMW iDrive z zakrzywionym wyświetlaczem oraz asystent manewrowania do automatycznego parkowania podkreślają jego status, jako symbolu innowacyjności BMW Group.

Nowe BMW serii 7 będzie oferowane na całym świecie wyłącznie w wariancie z długim rozstawem osi, który gwarantuje maksymalny komfort przestrzeni z tyłu. Komfort wzmacniany jest przez nowe materiały wysokiej jakości, nowoczesny system rozrywki w pojeździe oraz udoskonaloną opcję Executive Lounge, która zapewnia maksymalny komfort w ekskluzywnym wnętrzu. W 2023 roku ofertę uzupełni pojazd o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa stworzony na bazie BMW serii 7.

Zrównoważona i elastyczna produkcja w zakładach BMW Group w Dingolfing

Nowe BMW serii 7 wejdzie na rynek w listopadzie 2022 r. 45 lat po debiucie BMW serii 7 w fabryce BMW Group w Dingolfing będzie produkowana siódma generacja tego modelu. Na jednej linii produkcyjnej będą powstawały wersje modelowe z napędem elektrycznym i silnikami spalinowymi oraz z napędem hybrydowym plug‑in. W Dingolfing będą produkowane również silniki elektryczne i akumulatory wysokonapięciowe do BMW i7.

Zarówno tam, jak i w łańcuchu dostaw w coraz większym stopniu wykorzystywana będzie w produkcji zielona energia. Ponadto kontrolowany dobór surowców i szerokie wykorzystanie materiałów wtórnych gwarantują, że nowe BMW serii 7 w sposób niezależny przyczynia się do osiągnięcia ambitnych celów firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju.