Nowe BMW X7 pojawi się w marcu 2019

Rozszerzenie oferty o BMW X7 jest częścią aktualnej ofensywy produktowej w segmencie luksusowym. To ważny element strategii BMW Group NUMBER ONE > NEXT. Nowe BMW X7 produkowane będzie w zakładach BMW w Spartanburgu w USA. Na rynku pojawi się w marcu 2019 r.

Nowe BMW X7

Długość 5151 mm, szerokość 2000 mm, wysokość 1805 mm i rozstaw osi 3105 mm dają harmonijne proporcje i wyraźnie pozycjonują samochód na topie rodziny BMW X. Nowy stylistyka charakteryzująca się precyzyjnymi liniami i dużymi powierzchniami podkreśla dostojny wygląd. Wyrazisty przód z bardzo dużą atrapą chłodnicy BMW zapewnia klarowną prezencję. BMW

X7 wyposażone jest standardowo w reflektory diodowe. Opcjonalne światła laserowe BMW o zasięgu do 600 m (światła drogowe) można rozpoznać po niebieskich elementach w kształcie x wewnątrz reflektorów. W widoku bocznym dominują duże powierzchnie szyb, duży prześwit i długa linia dachu. Poziome linie, płaskie lampy diodowe i dwuczęściowa klapa bagażnika tworzą nowoczesny wygląd tyłu.

  • Liczne chromowane elementy podkreślają luksusową elegancję BMW X7.
  • Wyposażone jest standardowo w 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich.
  • Asortyment opcjonalnych obręczy kół obejmuje wersje 21- i 22-calowe.

Wnętrze: trzy rzędy siedzeń i luksusowa atmosfera

Przestronność wnętrza podkreślają oferowane standardowo w nowym BMW X7 trzy rzędy siedzeń obejmujące łącznie siedem miejsc. W trzecim rzędzie pasażerowie mogą cieszyć się pełnym komfortem z podłokietnikami, uchwytami na napoje i gniazdami USB. Środkowy rząd może być wyposażony opcjonalnie w dwa indywidualne komfortowe fotele. Wszystkie siedzenia są regulowane elektrycznie. W razie potrzeby pojemność bagażnika można zwiększyć z 326 do 2120 l.

Starannie dobrane i precyzyjnie wykończone materiały, jak również bogate wyposażenie standardowe, tworzą luksusową atmosferę. BMW X7 wyposażone standardowo jest w tapicerkę skórzaną Vernasca, 4-strefową klimatyzację automatyczną, trzyczęściowy szklany dach panoramiczny i oświetlenie ambientowe, w tym Welcome Light Carpet i dynamiczne oświetlenie wnętrza. Opcjonalnie dostępna jest m.in. 5-strefowa klimatyzacja automatyczna, pakiet Ambient Air, panoramiczny szklany dach Sky Lounge, elementy obsługi z aplikacjami szklanymi, system Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound oraz system rozrywki z tyłu Professional. Stylistyka Pure Excellence, pakiet sportowy M i opcje BMW Individual umożliwiają konfigurację wyglądu zewnętrznego i wnętrza zgodnie z indywidualnym stylem.

Solidny napęd: mocne silniki, 8-stopniowa skrzynia Steptronic, BMW xDrive i sportowy mechanizm różnicowy M

Oferta silników dostępna w chwili rozpoczęcia sprzedaży obejmuje silnik benzynowy 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy o mocy 250 kW / 340 KM w BMW X7 xDrive40i (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 9,0 – 8,7 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 205 – 198 g/km)* i dwa 6-cylindrowe rzędowe silniki wysokoprężne o mocy 195 kW / 265 KM w BMW X7 xDrive30d (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,8 – 6,5 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 178 – 171 g/km)* oraz 294 kW / 400 KM w BMW X7 M50d (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,4 – 7,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 193 – 185 g/km)*. Wszystkie wersje silnikowe spełniają wymogi normy emisji spalin Euro 6d-TEMP.

Wszystkie dane dotyczące osiągów, zużycia paliwa, emisji i zasięgu są tymczasowe.

* Wartości zużycia i emisji CO2, zużycia energii i zasięgu oraz zasięgi zostały ustalone na podstawie nowego cyklu testowego WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie; wartości zależą od wybranego rozmiaru opon. W tych pojazdach podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 mogą być obliczane na podstawie innych wartości niż podane.

Wszystkie silniki oferowane są z 8-stopniową skrzynią Steptronic. Ich moc przenoszona jest na drogę przez inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive o bardziej wydajnym sterowaniu i większej transmisji napędu na tył. Dodatkowy plus w dynamice jazdy daje sportowy mechanizm różnicowy M z elektronicznie sterowaną blokadą tylnej osi oferowany standardowo w BMW X7 M50d oraz opcjonalnie w BMW X7 xDrive40i. Doskonale zestrojone układy jezdne optymalizujące komfort, zwinność i dzielność w terenie.

Adaptacyjny układ jezdny z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami

i pneumatycznym zawieszeniem obu osi wchodzi w zakres standardowego wyposażenia BMW X7. W zależności od sytuacji za pomocą przycisku lub BMW Display Key można zmienić wysokość zawieszenia o maks. 80 mm. Ponadto opcjonalne układy jezdne umożliwiają dodatkową optymalizację komfortu, zwinności i dzielności w terenie. Dodatkową zwinność i pewność prowadzenia zapewnia zintegrowany aktywny układ kierowniczy i system Executive Drive Pro z aktywną stabilizacją przechyłów bocznych. A oprócz tego we wszystkich modelach oprócz BMW X7 M50d dostępny będzie pakiet Offroad. Obejmuje on dodatkowy przycisk do wyboru czterech trybów jazdy – xSnow, xSand, xGravel i xRocks – aktywujących idealne ustawienia wysokości zawieszenia, układu xDrive, charakterystyki pedału gazu, sterownika skrzyni biegów oraz ingerencji układu dynamicznej kontroli stabilności DSC.

Nowoczesne systemy wspomagające kierowcę: większy komfort i bezpieczeństwo

Nowoczesny luksus nowego BMW X7 podkreśla również bogata oferta systemów wspomagających kierowcę, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy. Oprócz regulatora prędkości z funkcją Stop & Go oferowany jest system asystujący kierowcę, zawierający taki funkcje jak asystent kierowania i pasa ruchu, ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu, asystent pasa ruchu z ochroną przed kolizjami bocznymi, asystent omijania, system BMW Night Vision oraz ostrzeganie przed ruchem poprzecznym, przed pierwszeństwem przejazdu
i przed jazdą pod prąd. Zakres funkcji standardowego asystenta parkowania obejmuje też asystenta cofania.

Live Cockpit Professional z systemem operacyjnym BMW 7.0 i inteligentnym asystentem osobistym BMW w wyposażeniu standardowym

BMW Live Cockpit Professional obejmuje w pełni cyfrowy zestaw wskaźników oraz monitor pokładowy, oba o przekątnej 12,3 cala. Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie łączności sieciowej reprezentuje inteligentny asystent osobisty BMW, który od marca 2019 r. będzie częścią systemu operacyjnego i można go będzie zainstalować poprzez zdalną aktualizację oprogramowania. Cyfrowy „pilot” aktywowany za pomocą sterowania głosowego (komenda w języku angielskim „Hey BMW”) wspiera kierowcę w obsłudze pojazdu i będzie stale zwiększać swoje możliwości poprzez zdalną aktualizację oprogramowania.

Infolinia
801 404 444
pn-pt: 8:00-16:00
Partnerzy AutoEFL Pokaż wszystkich