Nowe Citroeny C4 X i E-C4 X z napędem elektrycznym

Citroen zaprezentował modele C4 X oraz e-C4 X z napędem elektrycznym. To elegancki samochód o unikatowej koncepcji, przeznaczony dla klientów, którzy szukają atrakcyjnej alternatywy dla kompaktowych sedanów i SUV-ów.

     

Stylistyka Citroena e-C4 X i C4 X

Stylistyka Citroena e-C4 X i C4 X nawiązuje do modelu Citroen C5 X. Wyłamuje się z tradycyjnych definicji kompaktowych wersji nadwozia i proponuje klientom innowacyjną alternatywę, która wyróżnia się na tle innych samochodów. Łączy elegancką sylwetkę fastbacka z nowoczesnym wyglądem SUV-a i ponadczasowym wyrafinowaniem i przestronnym wnętrzem sedana.

   „Cieszą nas możliwości, jakie stwarza pojawienie się nowych modeli w naszej gamie. e-C4 X i C4 X przyczynią się w znaczący sposób do umocnienia Citroena i ekspansji sprzedaży na rynkach europejskich oraz w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki” – powiedział Vincent Cobée, dyrektor generalny marki. „Wielu klientów mówiło nam, że chciałoby mieć alternatywę dla hatchbacków i SUV-ów, licznie występujących w segmencie dużych samochodów kompaktowych, która byłaby przystępna cenowo, ekologiczna i elegancka. Dziś proponujemy im model, który jest naszą odpowiedzią na te oczekiwania. To koncepcja łącząca w pół drogi różne wersje nadwozia, wyróżniająca się i wybiegająca w przyszłość. A także zapewniająca pełen komfort, technologie, bezpieczeństwo i wartości, których klienci oczekują od Citroena, nie mówiąc o wyjątkowej ilości miejsca i dużej uniwersalności, a do tego z zaletami w pełni elektrycznego napędu, który nie emituje zanieczyszczeń.”