Nowe MINI Countryman

Poprzez nowe MINI Countryman brytyjska marka kontynuuje pozyskiwanie nowych grup odbiorców. Ten podbój rozpoczął się wraz z pierwszą generacją MINI Countryman. Pierwszy model o długości zewnętrznej przekraczającej cztery metry, czworgu drzwiach i dużej klapie tylnej, pięciu miejscach i napędzie na wszystkie koła stworzył podstawy dla niezwykle udanego wejścia MINI w segment samochodów kompaktowych premium. Aktualnie prawie 30 procent globalnej sprzedaży wszystkich modeli marki przypada na MINI Countryman.

        

Nowa odsłona MINI Countryman

W obecnej generacji po raz kolejny istotnie zoptymalizowano wnętrze, wszechstronność, funkcjonalność oraz komfort jazdy. Ponadto MINI Countryman stało się pionierem w zakresie mobilności bez lokalnej emisji spalin. Model hybrydowy plug-in MINI Cooper SE Countryman ALL4 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 2,0-1,7 l/100 km; zużycie energii w cyklu mieszanym: 14,0-13,1 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 45-40 g/km) łączy w sobie wzorcową wydajność i hybrydowy napęd na wszystkie koła z opcją czysto elektrycznej frajdy z jazdy.

W nowym MINI Countryman oprócz napędu hybrydowego plug-in oferowane są trzy silniki benzynowe i trzy wysokoprężne wyposażone w najnowszą technologię MINI TwinPower Turbo. Gruntownie odświeżone jednostki obejmują zakres mocy od 75 kW (102 KM) do 140 kW (190 KM) (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,3-4,1 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 144-107 g/km) i już teraz spełniają normę emisji Euro 6d, która będzie obowiązywać dopiero w 2021 r. Cztery wersje można opcjonalnie życzenie połączyć z napędem na wszystkie koła ALL4.