Nowe modele Mercedes-AMG: A 45 4MATIC+ i CLA 45 4MATIC+

Niezrównane osiągi, wyśmienita dynamika jazdy i ekspresyjny design: nowe kompaktowe samochody sportowe Mercedes-AMG A 45 4MATIC+/A 45 S 4MATIC+ oraz CLA 45 4MATIC+/CLA 45 S 4MATIC+ wjeżdżają na czołowe pozycje w swoich segmentach. Kontynuują historię sukcesu poprzedników, ustanawiając przy tym wiele nowych standardów. Dostępny w dwóch wariantach mocy i maksymalnego momentu obrotowego, zupełnie nowy 2,0-litrowy silnik benzynowy to najmocniejsza na świecie 4-cylindrowa jednostka z turbodoładowaniem wytwarzana seryjnie. Już podstawowy wariant rozwijający 285 kW (387 KM) jest mocniejszy niż jego poprzednik.


Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+

Odmiana S o mocy 310 kW (421 KM) „rozpycha się” pośród pojazdów znacznie wyższych klas. Nowa 8-stopniowa przekładnia dwusprzęgłowa AMG SPEEDSHIFT DCT-8G zapewnia doskonały dobór przełożeń we wszystkich sytuacjach drogowych i oferuje błyskawiczne zmiany biegów – liczone w milisekundach. Aktywny, w pełni elastyczny napęd na wszystkie koła AMG Performance 4MATIC+ kieruje moment obrotowy do kół tylnej osi na ich zasadzie selektywności – w imię jak najlepszej przyczepności. Przy okazji umożliwia realizację spektakularnego trybu Drift. To zasługa nowego mechanizmu różnicowego tylnej osi, wyposażonego w dwa sprzęgła wielotarczowe – po jednym dla każdego koła.

Supersportowe samochody klasy kompakt

Nowe kompaktowe samochody sportowe z Affalterbach kolejny raz demonstrują wysokie kompetencje Mercedes-AMG w dziedzinie rozwoju: „Całkowicie przeprojektowaliśmy nasze modele z serii 45 – od silnika i skrzyni biegów przez podwozie i zaawansowany konstrukcyjnie układ przeniesienia napędu aż po konstrukcję nadwozia oraz, oczywiście, sam design. Wszystko to w jednym celu: by podnieść dynamikę i sportowe wrażenia z jazdy do poziomu niewyobrażalnego dotąd w klasie kompaktowych aut. Prezentując nasz najmocniejszy, najbardziej dynamiczny kompaktowy samochód sportowy, zwiększamy również znaczenie tego segmentu dla naszej strategii rozwoju” – mówi Tobias Moers, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH.

                          

 Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+   Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+     Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+

Design: jeszcze bardziej widoczna przynależność do rodziny AMG

Z wyglądu nowe modele Mercedes-AMG A 45 4MATIC+ oraz CLA 45 4MATIC+ są jeszcze bardziej wyraziste od swoich poprzedników. Po raz pierwszy kompaktowe samochody AMG otrzymały specyficzną osłonę chłodnicy z szerszym dolnym konturem i dwunastoma pionowymi żaluzjami – co zdecydowanie wskazuje na członkostwo w rodzinie AMG Performance. Jednocześnie wyraźny „nos rekina”, smukłe reflektory i płaska, aerodynamicznie wyprofilowana pokrywa silnika z mocnymi przetłoczeniami wizualnie obniżają przednią partię nadwozia, tworząc wrażenie niezwykle dynamicznej siły ciągu.

Imponującą prezencję podkreślają również szersze przednie błotniki z zaakcentowanymi nadkolami, które zapewniają przestrzeń dla poszerzonej przedniej osi. To muskularne wrażenie jest widoczne bardziej w A 45 4MATIC+ niż w CLA 45 4MATIC+, ponieważ już bazowe wydanie CLA ma szerszy rozstaw przednich kół – z tego względu jego błotniki poszerzonow mniejszym stopniu.

Sylwetki kompaktowych sportowców wizualnie obniżają poszerzone listwy progowe AMG. W przypadku pakietu Silver Chrome mają one wstawki z wykończeniem chromowanym, a w przypadku pakietu AMG Night – w kolorze czarnym (wysoki połysk). Zamontowane na poszyciach drzwi lusterka boczne nawiązują do modeli Mercedes-AMG z nadwoziem coupé i nie tylko sportowo wyglądają, ale poprawiają też aerodynamikę.