Nowe Renault Captur 2019

Renault Polska przedstawiło ceny nowego Renault Captur w Polsce. Nowe Renault Captur w wersji ZEN z silnikiem TCe100 kosztuje 66 900 zł.

Renault Captur jest prekursorem na rynku miejskich SUV-ów. Od debiutu rynkowego w 2013 roku sprzedał się w 1,2 miliona egzemplarzy. Bardzo szybko stał się bestsellerem w swojej klasie, zarówno we Francji, jak i w innych krajach europejskich. Pozycję utrzymał także w ubiegłym roku z ponad 230 000 sprzedanych egzemplarzy na świecie.

Nowe Renault Captur

Wobec coraz silniejszej konkurencji na rynku Nowy Captur zmienia się i rozwija te cechy, którym zawdzięcza sukces. Nowoczesna sylwetka samochodu przykuwa uwagę charakterystycznymi dla SUV-a atletycznymi i dynamicznymi kształtami. Wnętrze oferuje wiele możliwości aranżacji i teraz jest jeszcze bardziej przestronne. Przeszło prawdziwą rewolucję, która wyniosła je na zupełnie nowy poziom technologiczny i jakościowy. Parametry użytkowe są godne modeli z wyższego segmentu.

Nowa stylistyka nadwozia podkreśla charakter SUV a

Nowego Captura można rozpoznać na pierwszy rzut oka po elegancko wyprofilowanych bokach i wyraźnych przetłoczeniach oraz „płynnym” designie dachu. Bardziej atletyczny i dynamiczny Captur radykalnie zmienia oblicze i wzmacnia wizerunek prawdziwego SUV-a. Zewnętrzna przemiana przejawia się w bardziej nowoczesnym i wyrazistym kształcie nadwozia przy jednoczesnym zachowaniu ważnej dla Renault zmysłowości w stylu „French Design”. Nowy Captur jest dłuższy od poprzednika (4,23 m, czyli +11 cm) i zyskuje na wyglądzie dzięki 18-calowym obręczom kół w zależności od wersji oraz zwiększonemu rozstawowi osi (2,63 m, czyli +2 cm). Całkowicie nowa stylistyka, precyzyjnie spasowane elementy nadwozia, w 100% LED-owe reflektory z charakterystycznym układem świateł w kształcie litery „C” z przodu i z tyłu oraz chromowane elementy ozdobne zdecydowanie zwiększają jakość postrzeganą modelu.

Wygląd prawdziwego SUV-a

Dzięki bardziej atletycznej sylwetce i podwyższonej bocznej linii nadwozia Nowy Captur ma wygląd prawdziwego SUV-a. Współtworzą go specyficzne elementy, takie jak przednia i tylna osłona podwozia, czarne listwy ochronne okalające dolną krawędź nadwozia, nakładki na nadkola oraz aluminiowe relingi dachowe. Sylwetka Nowego Captura jest bardziej dynamiczna dzięki przetłoczeniom na pokrywie silnika, nachylonej ku przodowi, wyraźnie opadającej ku tyłowi linii dachu i zmniejszonej powierzchni szyb.