Nowe, w pełni elektryczne Volvo EX90: początek nowej ery

Prawdziwy siedmiomiejscowy, całkowicie elektryczny SUV, który jeszcze bardziej podnosi standardy szwedzkiego producenta w zakresie bezpieczeństwa i bardziej zrównoważonego stylu życia. Nowe EX90 stanowi początek nowej ery dla Volvo, w której wyznaczają sobie decydujący kurs na w pełni elektryczną przyszłość.

     

Nowe Volvo EX90

Według zapewnień producenta, począwszy od Volvo EX90, co roku będzie prezentować jeden nowy samochód z napędem całkowicie elektrycznym. Do 2030 r. Volvo chce sprzedawać wyłącznie samochody w pełni elektryczne, co jest jednym z najambitniejszych planów elektryfikacji w branży motoryzacyjnej i ma kluczowe znaczenie dla dla planu, aby do 2040 r. stać się firmą neutralną dla klimatu.

Dziś w centrum Sztokholmu zaprezentowany światu został nowy, w pełni elektryczny, flagowy SUV, który odzwierciedla szwedzkie korzenie. Volvo EX90 będzie produkowane w USA od przyszłego roku, a później także w Chinach. Te dwa zakłady produkcyjne mają być neutralne dla klimatu.

Volvo EX90, nowy klasyk skandynawskiego designu, definiuje zasadę podążania formy za funkcją. To wszechstronny, stylowy samochód rodzinny o nowoczesnych proporcjach, połączony z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi w zakresie podstawowej informatyki, łączności i elektryfikacji, które optymalizują bezpieczeństwo, wydajność i estetykę.

   “Volvo EX90 to deklaracja tego, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy” – powiedział Jim Rowan, nasz dyrektor naczelny. “Jest w pełni elektryczne z zasięgiem do 600 kilometrów na jednym ładowaniu, zaprojektowane z myślą o dalszym podnoszeniu naszych standardów bezpieczeństwa, jest pierwszym samochodem Volvo, który jest naprawdę definiowany przez swoje oprogramowanie i częścią szerszego ekosystemu, łączącego się z Twoim domem i innymi urządzeniami”. Volvo EX90 to pod wieloma względami początek czegoś nowego dla Volvo Cars.”