Nowości Dacii na Paris Motor Show 2018

Dacia, która niedawno zaprezentowała Nowego Dustera, nie przestaje odnosić kolejnych sukcesów. Tym razem bije rekordy sprzedaży dla klientów indywidualnych. W Paryżu Dacia zaprezentuje nowe innowacyjne silniki oraz rozbudowany system nawigacyjny. Ukłonem w stronę społeczności Dacii będzie publikacja albumu #DaciaRoadStories oraz konkurs na projekt nowej Serii Limitowanej Sandero.

Nowe silniki 1.3 TCe 130 FAP i 150 FAP w Dusterze

Nowy lżejszy blok silnika wykonanego z aluminium będzie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, m.in. „Bore Spray Coating”. Technologia ta umożliwia optymalizację wymiany ciepła dzięki specjalnej powłoce cylindra i zapewnia lepsze osiągi i większą przyjemność z jazdy.

Nowe silniki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim zostały teraz wyposażone w filtr cząstek stałych do silników benzynowych (FAP).

Nowa generacja silników benzynowych, które gwarantują większą przyjemność z jazdy Dusterem dostępna będzie w dwóch wersjach:

  • o mocy 130 KM (96 kW) przy 5000 obr./min i maksymalnym momentem obrotowym do 240 Nm przy 1500 obr./min, co oznacza dodatkowe 5 KM w porównaniu do poprzedniej generacji,
  • o mocy 150 KM (110 kW) przy 5250 obr./min i maksymalnym momentem obrotowym do 250 Nm przy 1600 obr./min, co oznacza dodatkowe 25 KM w porównaniu do poprzedniej generacji.

Po odnowieniu oferty silników wysokoprężnych dzięki Blue dCi w wersjach 4×2 i 4×4 Dacia rozpoczyna sprzedaż nowych silników benzynowych w Dusterach z napędem 4×2 oraz od połowy 2019 roku w wersjach 4×4. Przyjmowanie zamówień rozpocznie się za kilka tygodni (w zależności od kraju).

Media Nav Evolution – płynna obsługa i dostęp do aplikacji mobilnych

Do końca 2018 roku Dacia wyposaży swoją gamę w nowy system nawigacji Media Nav Evolution, który jest szybszy i prostszy w obsłudze oraz wyposażony w nowe funkcje:

  • Android AutoTM i Apple CarPlayTM, które mogą być wykorzystywane do wyszukiwania najlepszych aplikacji na smartfona i zapewniają dostęp do wiadomości (dostępne w wybranych krajach)
  • szybsze reagowanie na dotyk oraz łatwiejsze przechodzenie pomiędzy ekranami, co ułatwi obsługę menu. Cena nowej wersji Media Nav się nie zmienia.

Nowa seria limitowana Sandero Stepway – początek głosowania

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu przedstawiony zostanie również Sandero Stepway w trzech oryginalnych wersjach zaprojektowanych przez Florę Jammes, Aurélie Abric i Pierre’a Lanciena. W konkursie zorganizowanym przez Dacię od 6 do 25 lipca internauci przesyłali własne projekty nowej „Serii Limitowanej”. Trójka finalistów konkursu zostanie przedstawiona podczas Salonu i rozpocznie się druga część konkursu, która potrwa od 2 do 13 października do godziny 18:00. Trzy finałowe projekty wezmą udział w głosowaniu wśród odwiedzających stoisko Dacii oraz internautów na stronie poświęconej salonowi: https://www.dacia.fr/.

Zwycięski projekt zostanie zrealizowany w postaci Nowej Serii Limitowanej Sandero Stepway.

Infolinia
801 404 444
pn-pt: 8:00-16:00
Partnerzy AutoEFL Pokaż wszystkich