Nowy C4 Spacetourer i Grand C4 Spacetourer Rip Curl Limited Edition

Citroen wraz z firmą Rip Curl zaprezentował modele C4 SpaceTourer oraz Grand C4 SpaceTourer w limitowanych edycjach. Reprezentują one wartości wyrażane przez obydwie marki – ducha przygód i ich wspólnego przeżywania. Po Citroenie C4 Cactus Rip Curl w limitowanej edycji, wprowadzonym w 2016 r. oraz modelu SpaceTourer Rip Curl Concept zaprezentowanym na Salonie Samochodowym we Frankfurcie w 2017 r., nowe edycje C4 SpaceTourer i Grand C4 SpaceTourer wyznaczają następny krok naprzód. Stanowią kolejny efekt współpracy z marką Rip Curl, tworzącej modne i nowoczesne produkty na wysokim poziomie technicznym.


Citreon C4 SpaceTourer i Grand C4 SpaceTourer

Podstawowe modele C4 SpaceTourer i Grand C4 SpaceTourer drugiej generacji (wcześniej sprzedawane pod nazwą C4 Picasso i Grand C4 Picasso) okazały się wielkim sukcesem, zyskując prawie 500 tysięcy nabywców dzięki swoim zaletom, takim jak styl, komfort i przestronność. Obecnie samochody te oferowane są w limitowanej edycji, opartej na atrakcyjnej linii wyposażenia „MoreLife”, dopasowanej do charakteru naszych czasów i wyrażającej ducha wolności i przygody. Citroeny C4 SpaceTourer oraz Grand C4 SpaceTourer Rip Curl są już dostępne w sprzedaży, a ich ceny zaczynają się od 91 190 zł (C4 SpaceTourer) i 93 190 zł (Grand C4 SpaceTourer).

Gamy modelowe C4 SpaceTourer i Grand C4 SpaceTourer, opracowane zgodnie z założeniami programu Citroen Advanced Comfort®, by zapewniać więcej przytulności, przestrzeni i komfortu podróży, zostają wzbogacone o nową edycję limitowaną, stworzoną wspólnie przez Citroena i firmę Rip Curl – światowego lidera w dziedzinie produktów do surfingu. Łącząc po raz kolejny siły z Rip Curl – marką od 1969 r. kojarzoną ze światem surferów – Citroen w swoich modelach C4 SpaceTourer i Grand C4 SpaceTourer wysuwa na pierwszy plan charakter wyrażający ducha przygody. Nowe, limitowane wersje zachwycają swoją indywidualnością i ekspresją, adresowaną do ludzi stawiających w swoim stylu życia na relaks i przygodę. Taki charakter nowych modeli doskonale pasuje do wizerunku marki Rip Curl, założonej w Torquay w Australii.

Obydwie marki, inspirowane wspólnymi wartościami tworzenia i innowacji, łączy także ten sam entuzjazm dla przygody (przez Rip Curl określanej „The Search” – poszukiwaniem doskonałej fali), mający zachęcać nabywców do zbaczania z utartych szlaków. Współpraca obu marek nabiera pełnego znaczenia w modelach C4 SpaceTourer i Grand C4 SpaceTourer – samochodach przyjaznych, nastawionych na życie rodzinne i wspólne spędzanie czasu. Ich zasadnicze wartości – styl, komfort i przestronność – zyskują w tej edycji jeszcze więcej charakteru, dzięki doborowi kolorów
i materiałów, które odróżniają je od aut z oferty podstawowej.

W limitowanej edycji Rip Curl, opartej na wersji wyposażenia i wykończenia „MoreLife”, samochody te otrzymują ekran panoramiczny o przekątnej 12 cali i korzystają w maksymalnym zakresie z technologii łączności, na które składa się system nawigacji Citroen Connect Nav oraz systemy Mirror Screen i Connect Box Emergency and Assistance. Wyposażenie to podkreśla ambitny poziom techniczny Citroenów C4 SpaceTourer i Grand C4 SpaceTourer. Edycję limitowaną wyróżniają następujące elementy wyposażenia, dodane względem poziomu „MoreLife”:


Na zewnątrz, jeszcze więcej kontrastów i stylu:

 • Naklejka Rip Curl na przednich drzwiach, z oryginalnym wizerunkiem graficznym tej marki,
 • Felgi z lekkich stopów Zephyr o średnicy 17 cali z diamentowym szlifem,
 • Boczne chromowane oznaczenia modelu w C4 SpaceTourer,
 • Obudowy lusterek zewnętrznych w kolorze Onyx Black,
 • Klamki zewnętrzne w kolorze Onyx Black,
 • Przyciemniane szyby boczne i tylna,
 • Reflektory ksenonowe.

We wnętrzu zastosowano jeszcze więcej rozwiązań modułowych, inne materiały oraz dodatkowe opcje:

 • Przesuwane siedzenia tylne w modelu C4 SpaceTourer (już dostępne we wszystkich wersjach modelu Grand C4 SpaceTourer),
 • III rząd siedzeń w modelu Grand C4 SpaceTourer
 • Siedzenia z tapicerką w kolorze Stripe Grey z logo firmy Rip Curl,
 • Dopełnienia barwne w kolorze Dune Beige na tablicy rozdzielczej i na boczkach drzwi,
 • Klamki w kolorze białego złota z grawerunkami wykonanymi laserowo,
 • Dywaniki ochronne z przodu i z tyłu o splocie w kolorze Dune Beige, ozdobione logo firmy Rip Curl,
 • Alarm.

W edycji limitowanej dostępnych jest pięć kolorów nadwozia: Soft Sand, Lazuli Blue, Cumulus Grey, Platinum Grey i Polar White. Citroen C4 SpaceTourer występuje ponadto z dwuodcieniowym dachem w kolorze Onyx Black.

Klienci mają do wyboru cztery nowoczesne i wydajne silniki. Są to jednostki benzynowe PureTech 130 S&S współpracujący z 6-biegową przekładnią manualną i PureTech 130 S&S EAT6 (z przekładnią automatyczną) oraz wysokoprężne silniki BlueHDi 120 S&S współpracujący z 6-biegową przekładnią manualną i BlueHDi 120 S&S EAT6 (z przekładnią automatyczną).

Limitowana edycja Rip Curl dostępna jest w modelach Citroen C4 SpaceTourer i Grand C4 SpaceTourer w następujących cenach:

 • C4 SpaceTourer Rip Curl PureTech 130 S&S (6-biegowa skrzynia ręczna): 91 190 zł
 • C4 SpaceTourer Rip Curl PureTech 130 S&S EAT6 (skrzynia automatyczna): 97 190 zł
 • C4 SpaceTourer Rip Curl BlueHDi 120 S&S (6-biegowa skrzynia ręczna): 99 190 zł
 • C4 SpaceTourer Rip Curl BlueHDi 120 S&S EAT6 (skrzynia automatyczna): 105 190 zł
 • Grand C4 SpaceTourer Rip Curl PureTech 130 S&S (6-biegowa skrzynia ręczna): 93 190 zł
 • Grand C4 SpaceTourer Rip Curl PureTech 130 S&S EAT6 (skrzynia automatyczna): 99 190 zł
 • Grand C4 SpaceTourer Rip Curl BlueHDi 120 S&S (6-biegowa skrzynia ręczna): 101 190 zł
 • Grand C4 SpaceTourer Rip Curl BlueHDi 120 S&S EAT6 (skrzynia automatyczna): 107 190 zł
Infolinia
801 404 444
pn-pt: 8:00-16:00
Partnerzy AutoEFL Pokaż wszystkich