Nowy Ford Bronco Raptor 2022

Dwie ikony terenowej jazdy – Bronco i Raptor – łączą siły, aby stawić czoła jeszcze większym wyzwaniom. Debiutujący nowy Ford Bronco Raptor zapewnia niezwykłe możliwości jazdy w terenie i został stworzony z myślą zarówno o wyścigach po pustyni, jak i o pełzaniu po głazach.

        

Nowy Ford Bronco Raptor

Bronco Raptor, najnowszy członek rodziny Bronco znanej z SUV-ów typu Built Wild, debiutuje jako najmocniejszy w historii Bronco dopuszczony do ruchu ulicznego i pierwszy na świecie SUV inspirowany wyścigami Ultra4. Dział Ford Performance – ten sam, który odpowiada za możliwości F-150 Raptor – zaprojektował i skonstruował Bronco w wersji Raptor jako samochód dla miłośników jazdy w terenie.

Bronco Raptor jest wyposażony w najnowsze technologie i osprzęt, pomocne podczas jazdy w terenie. Wyścigi Ultra4 to ekstremalne zawody terenowe obejmujące m.in. słynny wyścig „King of the Hammers” w Johnson Valley w Kalifornii, podczas którego 3 lutego zostanie zaprezentowany Bronco Raptor. Ford i Bronco będą oficjalnymi partnerami wyścigów Ultra4.

Ford, wraz z dodaniem do oferty Bronco Raptor, rozszerza serię samochodów terenowych o wysokich osiągach z rodziny Raptor, która obejmuje modele F-150 Raptor (w Ameryce Północnej) oraz Ranger Raptor (na świecie).

    – Raptor to topowa wersja naszych off-roadowych modeli, z designem i elementami sprawdzonymi w wyścigach, których nie oferuje żaden inny producent – powiedział Jim Farley, dyrektor generalny Ford Motor Company. – Tylko Ford mógł stworzyć Bronco Raptor – dodaje.