Nowy Ford Focus bardziej przyjazny dzieciom

Czy wiesz, że dziecko w wieku szkolnym rośnie średnio 6 centymetrów rocznie? W okresie najszybszego wzrostu, dzieci mogą w ciągu jednego roku urosnąć nawet 16 cm… w skokach wzrostu do pół centymetra w ciągu jednej nocy. Oznacza to, że niektórzy uczniowie wsiedli 1 września do rodzinnego samochodu o 2 centymetry dłużsi niż przed wakacjami.

Naukowcy udowodnili, że podczas letnich wakacji uczniowie rosną szybciej niż zwykle, ponieważ są mniej zestresowani.*


Nowy Ford Focus – więcej przestrzeni w tylnym rzędzie

Nowy Ford Focus oferuje wracającym jesienią do szkoły dzieciom więcej przestrzeni niż poprzedni model, ponieważ w tylnym rzędzie foteli przybyło aż 5 cm miejsca na nogi.

Pasażerowie z tyłu będą też mieli dodatkowe 6 centymetrów przestrzeni na wysokości barków, a bardziej płaska podłoga przed środkowym z trzech foteli tylnych ułatwi wsiadanie i zlikwiduje odwieczny temat awantur o to, kto jedzie w środku.

„Nie zadowoliliśmy się zwyczajnym powiększeniem tylnej części kabiny nowego Forda Focusa. Chcieliśmy również, aby była bardziej otwarta i przestronna dla pasażerów dużych i małych” – powiedział Glen Goold, główny inżynier programu Ford Focus. „Okna boczne ciągną się teraz dalej do tyłu, dzięki czemu pasażerowie mają szerszy widok, a opcjonalny dach panoramiczny rozświetla wnętrze, pogłębiając wrażenie przestronności.”

Nowy Ford Focus, jako auto rodzinne, oferuje więcej miejsca, jest bardziej wysmakowany i zaawansowany pod względem technologii ułatwiających prowadzenie – pojawiły się funkcje, które mogą pomóc kierowcom poruszać się bez zmęczenia w korkach; wyraźniej widzieć w ciemności; parkować za jednym przytrzymaniem przycisku, a także unikać kolizji.

System FordPass Connect

Nowy system FordPass Connect ** z modemem pokładowym sprawia, że samochód staje się mobilnym punktem dostępowym Wi-Fi, gwarantującym łączność bezprzewodową nawet 10 urządzeń.

Stylowy Focus Titanium, sportowy Focus ST-Line i ekskluzywny Focus Vignale w wersjach hatchback i kombi dostępne są już w całej Europie, a nowe, inspirowane SUV-ami, modele crossoverów Focus Active, pojawią się jeszcze w tym roku.

* http://www.abc.net.au/news/2017-01-30/kids-grow-taller-in-holidays-than-school-term-says-scientist/8222994

** Wbudowany modem Wi-Fi FordPass Connect jest wyposażeniem opcjonalnym. Modem pokładowy może zostać uruchomiony w momencie dostarczenia pojazdu. Możesz zdecydować się na rezygnację z niektórych funkcji udostępniania danych. Technologia zostanie udostępniona na wybranych rynkach w roku 2018, na pozostałych będzie dostępna w roku 2019.

Hotspot Wi-Fi (do 4G) obejmuje bezpłatny okres próbny bezprzewodowej transmisji danych, który rozpoczyna się w momencie aktywacji i wygasa z końcem 3 miesiąca lub gdy wykorzystywany zostanie limit poboru 3 GB danych, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Następnie wymagana jest subskrypcja w Vodafone. Szczegółowe informacje na temat pakietów danych można znaleźć na stronie internetowej tej firmy. Aby skorzystać z wbudowanego hotspotu Wi-Fi, samochód Ford model roku 2018 musi być wyposażony w odpowiedni sprzęt, konieczny jest też abonament transmisji danych. Przesyłanie danych i usługi nie są dostępne w każdym miejscu i mogą być związane z warunkami abonamentu, w tym obowiązującymi stawkami za przesyłanie wiadomości i danych. http://www.motonews.pl/autoblog/51930-nowy-ford-focus-bardziej-przyjazny-dzieciom.html

 

Infolinia
(71) 377 74 44
pn-pt: 8:00-16:00
Czat z doradcą
Porozmawiaj
online
Partnerzy AutoEFL Pokaż wszystkich