Nowy Ford Kuga z najlepszym zużyciem paliwa w swojej klasie

Nowy Ford Kuga

Nowy Ford Kuga jest najwszechstronniej zelektryfikowanym pojazdem Forda w historii i pierwszym, który oferuje systemy hybrydowych układów napędowych miękkie, pełne i Plug-in. Zaawansowane układy napędowe są wspierane przez udoskonaloną aerodynamikę i rozwiązania redukujące masę samochodu.

System hybrydowy Plug-in w modelu Kuga pomógł w uzyskaniu najlepszego zużycia paliwa, najniższej emisji CO2 i największego czysto elektrycznego zasięgu jazdy w klasie średniej wielkości samochodów SUV, z możliwością pokonania 72 kilometrów w trybie jazdy bez emisji spalin (NEDC).


Kuga Vignale Plug-In-Hybrid

Porównując poszczególne, całkowicie nowe układy napędowe modelu Kuga z ich odpowiednikami pod względem mocy maksymalnej i konfiguracji układów napędowych z gamy poprzedniej generacji, uzyskano poprawę zużycia paliwa nawet o 28 procent (NEDC).* Włączając w to całkowicie nowe hybrydowe układy napędowe Kuga Plug-In Hybrid z możliwością jazdy przy zerowej emisji zanieczyszczeń w czysto elektrycznym trybie napędowym. Średnie zużycie paliwa całej gamy zostało poprawione o 31 procent.

Kuga Plug-In Hybrid i Kuga EcoBlue Hybrid (miękka hybryda 48 V) wprowadzają po raz pierwszy zelektryfikowane układy napędowe do gamy modelu Kuga, wersje te będą dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku. Wkrótce pojawi się także Kuga Hybrid z pełnym hybrydowym, samoczynnie ładującym się systemem napędowym. Dostępne są również zaawansowane silniki wysokoprężne Ford EcoBlue i benzynowe EcoBoost.