Nowy Jeep Avenger 2023 zaprezentowany w Paryżu

Dzisiaj, podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu 2022, marka Jeep zaprezentowała nowego Jeepa Avengera, pierwszy w historii marki model wyposażony w pełni elektryczny napęd (BEV).

     

Nowy Jeep Avenger 2023

Kompaktowy Jeep Avenger jest pionierem nowej gamy w pełni elektrycznych, wyróżniających się możliwościami terenowymi samochodów zaprojektowanych specjalnie na rynek europejski i stanowi kluczowy element globalnej strategii elektryfikacji, w ramach której marka zmierza do zdobycia pozycji światowego lidera w dziedzinie SUV-ów o zerowej emisji spalin.

Od samego początku zaprojektowany i skonstruowany jako model Jeepa, Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu oraz wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i zaawansowanych technologii, aby zaspokoić potrzeby klientów, będących zawsze w stałej łączności ze światem.

   „Nowy Jeep Avenger to kluczowy kamień milowy dla marki, ponieważ jest pierwszym modelem z gamy nowych Jeepów BEV, które zostaną wprowadzone w Europie” – powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep. „Oferuje on możliwości marki Jeep dostosowane rozmiarami do rynku europejskiego, a podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu pokazujemy, dlaczego jest to znakomita, w pełni elektryczna alternatywa marki Jeep dla obecnych graczy w segmencie B-SUV”.

Produkowany w wyróżniającym się wysoką wydajnością zakładzie Stellantis w Tychach, nowy Avenger ma w standardzie systemy zarządzania trakcją (Selec Terrain) i kontroli zjazdu (Hill Descent Control), które w połączeniu z doskonałymi wartościami kątów natarcia i zejścia oraz prześwitu wnoszą do segmentu imponujący poziom możliwości.

Pod względem elektryfikacji, Jeep Avenger jest wyposażony w 400-voltowy elektryczny układ napędowy nowej generacji, który łączy w sobie nowy silnik elektryczny i nowy akumulator.

Korzystając z kabla do szybkiego ładowania prądem stałym 100 kW (Mode 4) na publicznych stacjach ładowania, wystarczą trzy minuty, aby naładować energię wystarczającą na 30 km jazdy. Poza tym, wystarczą 24 minuty, aby naładować akumulatory od 20 do 80%.

Misja nowego Jeepa Avengera w Europie

Opracowany z myślą o konkretnych potrzebach europejskich klientów, nowy Avenger to kompaktowy SUV mierzący zaledwie cztery metry, który pozycjonuje się w szybko rosnącym, drugim pod względem wielkości, europejskim segmencie B-SUV.

Zakłada się, że w 2023 roku, segment B-SUV-ów powinien osiągnąć roczną łączną sprzedaż na poziomie 2,2 mln sztuk, czyli jeden na pięć samochodów sprzedawanych w Europie będzie należał do tego segmentu. Nowy Avenger pozycjonuje się poniżej modelu Renegade, uzupełniając ofertę marki Jeep w segmencie B-SUV.