Nowy Jeep Gladiator 2020

Europejscy Klienci pierwszą okazję, aby poznać nowego Jeepa Gladiatora mieli podczas Camp Jeep 2019 – corocznego zjazdu wszystkich wielbicieli i entuzjastów marki Jeep oraz najważniejszej imprezy w kalendarzu Jeep Owners Group (JOG) – który odbył się w San Martino di Castrozza, w samym sercu Dolomitów w dniach od 12 do 14 lipca 2019 r.

Nowy Jeep Gladiator

Nowy Jeep Gladiator bazuje na bogatym dziedzictwie wytrzymałych, niezawodnych pickupów Jeepa oferujących wyjątkowe połączenie solidnego pojazdu użytkowego, autentycznego designu Jeepa, większego poczucie wolności podczas jazdy z otwartą przestrzenią nad głową, funkcjonalnych rozwiązań i wszechstronności, zaawansowanych jednostek napędowych o zwiększonej wydajności oraz nowoczesnych systemów bezpieczeństwa i intuicyjnej technologii.

Pierwszy pick-up Jeepa pochodzi z 1947 roku, kiedy to Willys Overland wprowadził na rynek jednotonowego pick-upa z napędem na cztery koła bazującego na CJ-2A, a następnie kilka innych modeli pickupów, w tym FC-150/170 (1957-1965) , Jeepa Gladiatora/J Series (1963-1987), Jeepa CJ-8 Scrambler (1981-1985) i Jeepa Comanche (1986-1992). Dzisiaj, po 27 latach, marka Jeep powraca do segmentu pickupów, oferując wyjątkową propozycję, wielozadaniowy pojazd typu „open-air” przyjemny w prowadzeniu, oferujący legendarne możliwości terenowe i zaawansowane funkcje technologiczne w połączeniu z dodatkową swobodą i elastycznością do przewodu narzędzi i ładunków, dzięki 152-centymetrowej stalowej skrzyni ładunkowej.

Jedyny w swoim rodzaju, nowy Jeep Gladiator oferuje niezrównane możliwości, dzięki najlepszym w swojej klasie parametrom ładowności i holowania 4 x 4, gwarantując niezwykłą dynamikę jazdy szosowej i bezpieczeństwo pasażerów. Jego legendarne zdolności terenowe zapewniają systemy Command-Trac i Rock-Trac, osie Dana trzeciej generacji, elektroniczna blokada przedniej i tylnej osi Tru-Lock, mechanizm różnicowemu o ograniczonym poślizgu Trac-Lok, elektronicznie rozłączany przedni stabilizator poprzeczny oraz 33″ opony terenowe.

Produkowany w Toledo w stanie Ohio, nowy Jeep Gladiator 2020 jest dostępny w następujących wersjach wyposażenia: Sport, Sport S, Overland i Rubicon. Samochód pojawi się w salonach sprzedaży Jeep na Bliskim Wschodzie w pierwszej połowie 2020 r., a w Europie zostanie wprowadzony na rynek do końca przyszłego roku.

        

Nowoczesny, autentyczny design Jeepa

Nowy Jeep Gladiator może poszczycić solidnym, wyróżniającym się designem, który jest natychmiast rozpoznawalny dzięki tradycyjnym akcentom stylistycznym Jeepa.
 Zespół projektantów Jeepa zatrzymał legendarny siedmioszczelinowy grill, znany z Wranglera, poszerzając jednakże odstęp między szczelinami w celu dodatkowego wlotu powietrza, aby wspomóc zwiększone możliwości holowania. Górna część kratki w kształcie trapezu jest delikatnie cofnięta, aby poprawić aerodynamikę.

Wersje wyposażenia Gladiator Overland i Rubicon oferują LED-owe reflektory i światła przeciwmgielne, które dają jasne białe światło i nadają Gladiatorowi nowoczesny wygląd. Z tyłu, tradycyjne kwadratowe światła są wykonane w technologii LED i podkreślają szeroką klapę pokrywy tylnej, umożliwiającej niczym niezakłócony załadunek na ogromną pakę. Tylna klapa jest amortyzowana i blokowana w trzech pozycjach, a ładunek jest zabezpieczony dzięki elektrycznemu zamkowi tylnej klapy.

Podczas projektowania skrzyni ładunkowej Gladiatora skupiono się głównie na funkcjonalności i wszechstronności. System oświetlenia under-rail, opcjonalne zewnętrzne źródło zasilania (230V) i solidne, wbudowane mocowania zapewniają trwałość i wszechstronność. System zarządzania ładunkiem Trail Rail umożliwia łatwy dostęp do przedmiotów umieszczonych w strefie bagażowej i zapewnia dodatkowe opcje składowania i zabezpieczenia ładunku.