Nowy Mercedes-AMG EQE SUV: najwszechstronniejszy elektryczny sportowiec z Affalterbach

To kolejny kamień milowy w strategii elektryfikacji, a jednocześnie pierwszy całkowicie elektryczny SUV marki aut sportowych i o wysokich osiągach z Affalterbach. Elastycznie konfigurowane wnętrze oraz zorientowana na dynamikę koncepcja napędu czynią go najwszechstronniejszym samochodem elektrycznym w portfolio Mercedes-AMG.

     

Mercedes-AMG EQE SUV

Za podstawę dla dynamicznych wrażeń z jazdy służą tu dwa potężne silniki elektryczne o łącznej mocy do 505 kW (687 KM) i w pełni zmienny napęd na wszystkie koła. Mercedes-AMG EQE SUV wyróżnia się również szeregiem innych specyficznych rozwiązań. Należą do nich zawieszenie pneumatyczne AMG RIDE CONTROL+ z adaptacyjnym systemem tłumienia, skrętna tylna oś oraz aktywny system stabilizacji przechyłów AMG ACTIVE RIDE CONTROL. Do tego dochodzą doznania akustyczne AMG SOUND EXPERIENCE oraz ekspresyjny design nadwozia i wnętrza. Nowy SUV o wysokich osiągach występuje w dwóch wariantach: bazowym EQE 43 4MATIC SUV oraz jeszcze mocniejszym EQE 53 4MATIC+ SUV.

Ekspresyjny design nadwozia z charakterystycznymi cechami AMG

Z zewnątrz Mercedes-AMG EQE SUV przyciąga wzrok efektownie modelowanymi płaszczyznami oraz zredukowanymi łączeniami i płynnymi przejściami pomiędzy poszczególnymi panelami. Jego sportowy charakter podkreślają już same dynamiczne proporcje. Szereg charakterystycznych dla maszyn AMG motywów stylistycznych gwarantuje wysoką rozpoznawalność i podkreśla przynależność do rodziny AMG. Należą do nich charakterystyczna frontowa osłona z tłoczonymi, chromowanymi poprzeczkami, gwiazdą Mercedesa oraz napisem „AMG”. Nowością jest charakterystyczny dla marki emblemat na przedniej pokrywie – z logo AMG zamiast trójramiennej gwiazdy. To pierwszy raz, gdy zdobi on całkowicie elektryczny model Mercedes-AMG.

Kolejną wizytówką przedniego pasa jest charakterystyczny zderzak z wyprofilowaniem na kształt litery A, łączący czarne i chromowane wykończenia. Jego design współgra z czarnym splitterem oraz prowadnicami powietrza i żebrowaniem symulowanych wlotów powietrza. Dyfuzory po lewej i prawej stronie pozwalają uzyskać efekt kurtyn powietrznych, które w korzystny sposób kierują powietrze wokół przednich kół. Standardowe reflektory DIGITAL LIGHT prezentują specyficzną dla AMG projekcję podczas otwierania i zamykania samochodu.

Wystrój wnętrza – ze szczególnie sportowym akcentem

Również w kabinie dominują elementy AMG, między innymi fotele z indywidualną grafiką i specjalną tapicerką, łączącą syntetyczną skórę Artico z mikrofibrą Microcut oraz czerwonymi przeszyciami. Alternatywnie dostępna jest opcjonalna skórzana tapicerka nappa, także ze specyficzną dla AMG grafiką. Tożsamość marki podkreślają emblemat AMG na oparciach przednich siedzeń oraz wytłoczone logo AMG na przednich zagłówkach.

To nie wszystko: sportowy styl w kabinie definiują też deska rozdzielcza i górne partie paneli drzwi wykończone syntetyczną skórą Artico o fakturze NEOTEX, w kolorze gwiezdnej szarości kontrastującej z czerwonymi przeszyciami. Ta sama nić zdobi środkowe sekcje paneli drzwi oraz łączenie konsoli środkowej z panelem instrumentów – elementy te wykończono czarną mikrofibrą Microcut. Obszyta skórą nappa kierownica AMG Performance ma spłaszczony u dołu wieniec z perforacją w obszarze chwytu. Na życzenie może być podgrzewana, a jej standardowe przyciski AMG umożliwiają wybór indywidualnie przypisanych, wybranych ustawień pojazdu bez odrywania dłoni od wieńca. Za kierownicą kryją się aluminiowe manetki do regulacji poziomu rekuperacji. We wnętrzu nie zabrakło też sportowych pedałów AMG, dywaników podłogowych AMG oraz podświetlanych listew progowych z logo marki.