Nowy Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ z napędem całkowicie elektrycznym

Prezentując EQS 53 4MATIC+, Mercedes-AMG wkracza w całkowicie elektryczną przyszłość. Pierwszy seryjny model AMG z napędem akumulatorowym bazuje na architekturze marki Mercedes-EQ dla samochodów klasy wyższej i luksusowej.

        

Mercedes-AMG QS 53 4MATIC+

Sportowa limuzyna o mocy do 560 kW (761 KM) została „doszlifowana” w Affalterbach we wszystkich aspektach powiązanych z osiągami. I wszędzie tam, gdzie można ich bezpośrednio doświadczyć, imponuje charakterystycznymi dla AMG cechami: od techniki po wygląd oraz emocjonujące brzmienie.

   AMG EQS 53 4MATIC+ to nasz pierwszy w pełni elektryczny ambasador w segmencie aut o wysokich osiągach »made in Affalterbach«. Powstał specjalnie dla entuzjastów samochodów, którzy szukają połączenia innowacyjnej elektromobilności z luksusową atmosferą, sportowym charakterem oraz zwinnością i dynamiką. Pierwszy całkowicie elektryczny samochód AMG bez wątpienia przyciągnie nowych odbiorców. W niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne w 100% elektryczne modele AMG, zbudowane również na naszej platformie AMG.EA, w całości opracowanej przez nas – mówi Philipp Schiemer, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH.

Nasze modele oparte na platformie EVA2 spełnią obietnicę marki AMG – nasi klienci mogą oczekiwać od nich dynamicznych i emocjonujących wrażeń jazdy. To zasługa specyficznych dla AMG rozwiązań, w szczególności jeśli chodzi o układ napędowy, zawieszenie, hamulce, a przede wszystkim dźwięk – dodaje Jochen Hermann, dyrektor techniczny Mercedes-AMG GmbH.

Sercem nowego Mercedesa-AMG EQS 53 4MATIC+ jest zorientowana na wysokie osiągi koncepcja napędu, wykorzystującego dwa silniki elektryczne – po jednym przy każdej z osi. Potężny zespół oferuje w pełni zmienny napęd na wszystkie koła AMG Performance 4MATIC+, który w każdych warunkach optymalnie przenosi siłę napędową na asfalt. Wersja podstawowa osiąga maksymalną całkowitą moc 484 kW (658 KM) przy maksymalnym momencie obrotowym 950 Nm.

Dzięki opcjonalnemu pakietowi AMG DYNAMIC PLUS w trybie RACE START z funkcją boost maksymalna moc wzrasta do 560 kW (761 KM). Maksymalny moment obrotowy wynosi wtedy do 1020 Nm. W tym przypadku Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4 s (przy naładowaniu akumulatora do poziomu co najmniej 80%). Z opcjonalnym pakietem prędkość maksymalna pojazdu jest ograniczona do 250 km/h. W wersji podstawowej AMG EQS rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,8 s (minimum 80% naładowania akumulatora), a jego prędkość maksymalną ograniczono do 220 km/h.

AMG SOUND EXPERIENCE: emocjonujące spektrum dźwięku

Mercedes-AMG od zawsze słynął z emocjonujących wrażeń z jazdy, a kluczową „składową” był i jest dźwięk. Tak będzie również w przyszłości. EQS 53 4MATIC+ wprowadza do świata elektrycznych aut nowe, przeszywające brzmienie. Wykorzystując specjalne głośniki, tzw. shakery i generator dźwięku, jego system audio tworzy wyjątkowe wrażenia dźwiękowe w dwóch wydaniach: autentycznym lub sportowym. Ekskluzywne AMG SOUND EXPERIENCE – czyli doświadczenie dźwięku AMG – jest generowane wewnątrz i na zewnątrz pojazdu, z tonacją oraz intensywnością dopasowaną do aktualnych warunków jazdy, wybranego trybu lub preferencji kierowcy.