Nowy Mercedes-Benz GLB – dla rodziny i przyjaciół

Charakterystyczne proporcje z krótkimi nawisami i „terenowy” design, a także opcjonalny napęd na wszystkie koła 4MATIC i specjalne terenowe oświetlenie, które podczas jazdy z niewielką prędkością pomaga wykrywać przeszkody znajdujące się bezpośrednio przed pojazdem – nowy Mercedes-Benz GLB to wszechstronny SUV. A jednocześnie przestronny samochód rodzinny: na życzenie może być – jako pierwszy Mercedes-Benz w tym segmencie – dostępny w wersji siedmiomiejscowej. Dwa fotele w trzecim rzędzie nadają się dla osób o wzroście do 1,68 m. Mocne i oszczędne jednostki o 4 cylindrach, nowoczesne systemy wsparcia kierowcy, intuicyjny w obsłudze system multimedialny MBUX plus kontrola komfortu ENERGIZING Comfort – w skrócie, GLB ma wszystkie mocne strony obecnej generacji kompaktowych Mercedesów.

        

Mercedes-Benz Klasa GLB

Dysponując rozstawem osi 2829 mm, nowy Mercedes-Benz GLB (wymiary karoserii: długość/szerokość/wysokość: 4634/1834/1658 mm w wersji 5-os.i 1662 mm w 7-os.) przewyższa w tym względzie nową Klasę B o 10 cm. Parametr ten, w połączeniu z wysoko poprowadzoną linią dachu, ma decydujące znaczenie dla przestronności wnętrza. Wysokość kabiny w pierwszym rzędzie siedzeń wynosi 1035 mm – to wynik najlepszy w segmencie. Szczególnie korzystnie wypada również efektywna przestrzeń na nogi z tyłu – w przypadku wersji 5-miejscowej wynosi 967 mm.

Pojemność bagażnika od 560 do 1755 l (dane dla wersji 5-miejscowej) plasuje GLB na poziomie aut typu kombi. Na życzenie drugi rząd siedzeń może być regulowany wzdłużnie (przesuwany), a wyposażenie standardowe obejmuje kilkustopniową regulację pochylenia oparć. Zwiększa to wszechstronność przestrzeni ładunkowej i pozwala zwiększyć jej objętość nawet o 179 l.

Historia sukcesu: ósmy model w rodzinie samochodów kompaktowych

Nowy GLB jest produkowany w zakładzie w Aguascalientes (Meksyk), a w wersji na rynek chiński – w Pekinie. W salonach Mercedes-Benz model zadebiutuje pod koniec tego roku.

Jeden na trzy nowe Mercedesy jest teraz SUV-em, a jeden na cztery należy do rodziny aut kompaktowych. Kompaktowy SUV, taki jak GLB, łączy zatem wszystkie czynniki sukcesu najbardziej wolumenowych segmentów firmy.

Obecnie, po „doliczeniu” nowego GLB, rodzina kompaktowych samochodów Mercedes-Benz składa się z ośmiu modeli: Klasy A, Klasy A Limuzyna i Klasy A Limuzyna z przedłużonym rozstawem osi, Klasy B, CLA Coupé, CLA Shooting Brake’a oraz GLA. W 2018 roku swój nowy kompakt z gwiazdą na całym świecie odebrało ponad 609 000 klientów. Od chwili wprowadzenia na rynek Klasy A – w roku 1997 – do nabywców trafiło już ponad 6,5 miliona samochodów Mercedes-Benz z tego segmentu.

Gotowi do wejścia na pokład: nawet siedem miejsc

GLB to pierwszy kompaktowy model Mercedes-Benz, który na życzenie oferuje trzeci rząd siedzeń z dwoma dodatkowymi, pojedynczymi fotelami. Zapewniają one wygodne warunki dla osób o wzroście do 1,68 m. Bogate wyposażenie GLB z dziedziny bezpieczeństwa obejmuje chowane zagłówki tylnych siedzeń, pasy bezpieczeństwa z napinaczami, boczne poduszki powietrzne, które chronią także pasażerów w trzecim rzędzie, oraz mocowania ISOFIX i TOP-Tether dla odpowiednich fotelików dziecięcych. Można ich używać do zamocowania z tyłu nawet czterech fotelików.

Dodatki z zakresu komfortu w trzecim rzędzie foteli obejmują dwa uchwyty na napoje między siedzeniami oraz dwa schowki z gumowaną wkładką – po lewej i prawej stronie przestrzeni ładunkowej, każdy z portem USB. Siedzenia składają się „na płasko”, czyli w taki sposób, że są w jednej płaszczyźnie z podłogą bagażnika.