Nowy Mercedes-Benz GLB – przestronny kompaktowy SUV

Mercedes-Benz sprawia, że przestronny kompaktowy SUV GLB staje się jeszcze atrakcyjniejszy. Przeprojektowany przedni zderzak wskazuje na terenowe geny, podobnie jak nowa osłona chłodnicy z centralnie umieszczoną gwiazdą.

Atletycznie wyprofilowane boczne powierzchnie tworzą interesującą grę światła i cienia, a design tylnego pasa podkreśla optyczną szerokość nadwozia.

Nowy Mercedes-Benz GLB 2023

Zakres zmian uzupełniają nowe, w pełni diodowe reflektory i tylne lampy. W ofercie debiutują cztery dodatkowe wzory obręczy kół oraz nowy odcień lakieru – niebieski spectral. Podstawowe wydanie nowego GLB jest wyposażone w 17-calowe felgi z lekkich stopów z pięcioma podwójnymi ramionami w kolorze czarnym, wykończone na wysoki połysk. Na życzenie oferowane są obręcze o średnicy od 18 do 20 cali.

Wizytówkę zmodernizowanego wnętrza stanowi wolnostojący podwójny ekran – standardowo 7-calowy dla zestawu wskaźników i 10,25-calowy dla systemu multimedialnego. Jako opcja dostępna jest wersja z dwoma wyświetlaczami o przekątnej 10,25”. Okrągłe dysze nawiewów o wyglądzie turbiny podkreślają sportową elegancję i kontrastują z typowymi dla aut terenowych elementami z aluminiowym wykończeniem. Kierownica nowej generacji jest obszyta skórą. Ponadto po raz pierwszy nabywcy linii AMG mogą zamówić podgrzewany wieniec.

Uproszczona logika oferty, bogate wyposażenie standardowe

Nowy GLB standardowo otrzymuje komfortowe fotele pokryte tapicerką ze skóry syntetycznej ARTICO oraz tkaniną z trójwymiarowym tłoczeniem – w kolorze czarnym lub, opcjonalnie, w modnym odcieniu szarości. Wariant Progressive oferuje trzy kolory wnętrza do wyboru: czarny, beż macchiato i szarość szałwii. W linii AMG seryjna tapicerka ze skóry syntetycznej ARTICO oraz mikrofibry MICROCUT jest teraz oferowana również w brązowym kolorze bahia, a nabywcy mogą wybrać też m.in. tapicerkę łączącą odcienie czerwieni i czerni. Pokrycie komfortowych foteli jest w 100% wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. W przypadku mieszanki skóry ARTICO i mikrofibry MICROCUT ich udział wynosi 65% dla powierzchni siedzenia oraz 85% dla wypełnienia.

Mercedes-Benz znacznie wzbogacił standardowe wyposażenie GLB i jeszcze precyzyjniej dostosował logikę oferty do oczekiwań klientów. Oprócz skórzanej kierownicy i przednich reflektorów LED seryjna specyfikacja obejmuje m.in. Asystenta świateł drogowych, kamerę cofania oraz pakiet USB. Począwszy od wariantu Progressive zawiera też pakiety parkowania i lusterek. Wybrane opcje zostały połączone w pakiety w oparciu o rzeczywiste wybory klientów. Jeśli chodzi o design, w tym kolorystykę, tapicerki, wykończenie i obręcze, nabywcy mogą konfigurować swój samochód tak samo swobodnie jak wcześniej.

Najnowsza generacja systemu MBUX: intuicyjna obsługa i adaptacyjne oprogramowanie

GLB otrzymał najnowszą generację MBUX-a z nowo zaprojektowanymi grafikami. Styl Classic dostarcza kierowcy wszystkich istotnych informacji, Sporty imponuje dużym obrotomierzem, a Discreet ogranicza się do niezbędnej zawartości. W połączeniu z trzema trybami wyświetlania (Nawigacja, Wsparcie i Usługi) oraz dziesięcioma światami kolorystycznymi nastrojowego oświetlenia zapewnia to szerokie możliwości indywidualizacji. Wszystkie wcześniejsze funkcje można wygodnie obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego lub pól dotykowych na kierownicy.

Aktualizacja systemu operacyjnego skupiła się zarówno na nowym wzornictwie, jak i na poprawie wydajności. Aby usprawnić łączność, GLB ma teraz dodatkowy port USB-C i oferuje większą moc ładowania przez USB, a wszystkie gniazda USB są podświetlone. W przyszłości bezprzewodowa łączność ze smartfonem będzie możliwa za pośrednictwem Android Auto Wireless lub Apple CarPlay.