Nowy Mercedes-Benz GLC Coupe na rok 2023

Nowy Mercedes GLC Coupe łączy stylowy design z satysfakcją z dynamicznej jazdy i jako usportowiona odmiana SUV-a GLC wzbogaca bestsellerową serię modelową Mercedes-Benz.

     

Mercedes-Benz GLC Coupe

Jeszcze przed ruszeniem z miejsca uwagę zwracają elegancja GLC Coupé, jego dynamizm oraz gotowość do off-roadowych przygód. Niepowtarzalny design zewnętrzny definiują fascynujące proporcje, zjawiskowo formowane płaszczyzny i precyzyjnie poprowadzone linie. Uzupełnia go przejrzyście rozplanowane, wysokiej próby wnętrze.

GLC Coupé łączy usportowiony charakter z wysoką efektywnością

Wszystkie warianty korzystają z napędu elektrycznego – jako miękkie hybrydy, z instalacją 48 V i zintegrowanym rozrusznikoalternatorem na potrzeby zwiększenia osiągów oraz odzyskiwania energii, lub jako hybrydy plug-in, z zasięgiem w trybie całkowicie elektrycznym dopasowanym do codziennych potrzeb. Nowa generacja modelu czuje się jak w domu w różnych warunkach – zarówno na asfalcie, jak i poza utwardzonymi drogami imponuje komfortem i zwrotnością. Standardowa specyfikacja obejmuje sportowe zawieszenie.

Dzięki opcjonalnej skrętnej tylnej osi, z maksymalnym kątem skrętu tylnych kół wynoszącym 4,5°, samochód jest jeszcze zwrotniejszy. Na życzenie dostępny będzie pakiet z zawieszeniem pneumatycznym AIRMATIC. W terenie GLC Coupé przekonuje przydatnymi rozwiązaniami, takim jak napęd na wszystkie koła 4MATIC czy w pełni elektryczny tryb terenowy w hybrydach plug-in. Wygodę dodatkowo zwiększają wtedy widok parametrów off-roadowych oraz wirtualna maska – jako element zestawu kamer 360°.

     

Wysokie standardy nowego GLC Coupé są widoczne w każdym detalu

Osprzęt i oprogramowanie najnowszej generacji systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX (Mercedes-Benz User Experience) zapewniają jeszcze łatwiejszą obsługę. Dwa wyświetlacze LCD z wysokiej jakości grafiką przedstawiają informacje w uporządkowany sposób. Na życzenie dostępna jest rozszerzona rzeczywistość MBUX dla nawigacji – centralny wyświetlacz pokazuje wówczas widok z zewnętrznej kamery i nakłada na niego wirtualne wskazówki, takie jak zalecenia zmiany pasa ruchu czy numery domów. Znacznie ułatwia to korzystanie z nawigacji, zwłaszcza w obszarze zabudowanym.

Intuicyjny asystent głosowy „Hej Mercedes” jeszcze lepiej odpowiada na naturalnie formułowane polecenia i preferencje użytkownika. Usługi strumieniowego przesyłania muzyki można harmonijnie zintegrować z systemem MBUX wraz z osobistymi ustawieniami, co pozwala użytkownikom cieszyć się dostępem do spersonalizowanej bazy muzycznej. Dodatkowych informacji dostarcza przewodnik audio Tourguide – w odpowiedzi na komendę „Hej Mercedes, uruchom Tourguide” system operacyjny MBUX odczyta informacje o interesujących miejscach na trasie (dostępność uzależniona od rynku). Z kolei funkcja MBUX Smart Home zapewnia dostęp do systemów inteligentnego domu, np. w celu regulacji temperatury, oświetlenia, żaluzji czy urządzeń elektrycznych.

Design: wyrazista przejrzystość i emocje

Do cech, które najpełniej definiują nowego GLC Coupé, należy jego sportowa sylwetka. Model jest przy tym natychmiast rozpoznawalny jako członek rodziny SUV-ów Mercedes-Benz. Standardowe wyposażenie obejmuje linię zewnętrzną AVANTGARDE z 18-calowymi obręczami kół z lekkich stopów oraz pakiet Chrom. Szerokość samochodu optycznie podkreśla płynne przejście od reflektorów do osłony chłodnicy. Seryjna specyfikacja obejmuje gwiezdny wzór na osłonie osłony chłodnicy.