Nowy Mercedes-Benz GLE Coupe

Nowe GLE Coupe jest kolejnym przykładem strategii Mercedes-Benz, mającej na celu zaspokojenie wszystkich wymagań nabywców SUV-ów premium w ukierunkowany sposób. Z relatywnie niewielkiej niszy SUV-y coupe (segment SUC) szybko stały się trendem w ramach trendu. Wraz z odnowieniem rodziny SUV-ów premium Mercedes-Benz przedstawia GLE Coupe zbudowanego w oparciu o nową koncepcję techniczną.

Mercedes-Benz GLE Coupe

Podobnie jak GLE oraz GLS, tak i GLE Coupé – jako członek dużej rodziny SUV-ów premium – powstaje w Tuscaloosa w Alabamie. W sumie Mercedes-Benz oferuje teraz osiem modeli SUV-ów. Poza wymienionymi samochodami są to: GLA, GLC, GLC Coupé, Klasa G oraz nowy GLB. Z udziałem w całej sprzedaży na poziomie około 1/3, SUV-y stanowią główny filar w portfolio produktów Mercedes-Benz i w znaczącym stopniu przyczyniają się do rozwoju marki. Jak do tej pory na zakup SUV-a z gwiazdą na całym świecie zdecydowało się ponad 6 milionów klientów.

Wygląd zewnętrzny: mocarna prezencja

Nowy GLE Coupé ma okazałe gabaryty – 4939 mm długości i 2010 mm szerokości (jest o 39 mm dłuższy i 7 mm szerszy od poprzednika). Rozstaw osi wzrósł o 20 mm, ale pozostaje o 60 mm krótszy niż w GLE,a to korzystnie wpływa zarówno na sportowe prowadzenie, jak i na proporcje nadwozia.