Nowy Mercedes-Benz Klasy E – wszechstronna aktualizacja

Klasa E Limuzyna i Kombi to pierwsi przedstawiciele dogłębnie zaktualizowanej serii modelowej. Oba warianty pojawią się u europejskich dealerów latem 2020 r. Wkrótce dołączy do nich Limuzyna z powiększonym rozstawem osi (Chiny), a także Coupe i Cabriolet.

Z ponad 14 milionami egzemplarzy Limuzyn i Kombi dostarczonych od 1946 r. Klasa E jest najlepiej sprzedającą się serią modelową w historii Mercedes-Benz. W oczach wielu uchodzi za „serce marki”. Debiutując w 2016 r., dziesiąta generacja Klasy E wyznaczyła trendy stylistyczne za sprawą swojego przejrzystego, a jednocześnie emocjonującego designu oraz ekskluzywnej, wysokiej jakości kabiny. Wizytówką modelu było także bogactwo innowacji, takich jak systemy wspomagające kierowcę. Ta atrakcyjna, a zarazem inteligentna kombinacja okazała się niezwykle udana: jak do tej pory Klasę E Limuzyna lub Kombi na całym świecie zakupiło ponad 1,2 miliona nabywców.

        

Bardziej dynamiczny design nowej Klasy E

Większy ładunek dynamiki i wszechstronne udoskonalenie Klasy E znajdują swoje odzwierciedlenie w ofercie modelu: rolę podstawowego wariantu przejmuje sportowo stylizowana linia Avantgarde. W rezultacie bazowa odmiana Klasy E po raz pierwszy ma z przodu gwiazdę na osłonie chłodnicy. Odświeżenie stylizacji nadwozia koncentruje się przede wszystkim na nowym przednim pasie z dodatkowymi chromowanymi akcentami. Grill linii Avantgarde został przeprojektowany i ma teraz dwie chromowane żaluzje oraz czarne, pionowe poprzeczki z lśniącym wykończeniem. Sportowy, a zarazem elegancki wygląd akcentują chromowane i czarne, błyszczące elementy ozdobne w zderzaku. Oferowana równolegle linia Exclusive w pełni zasługuje na swoją nazwę: jej pozycję podkreślają specjalna osłona chłodnicy, gwiazda na pokrywie silnika oraz duże chromowane elementy w przednim zderzaku.

Linia AMG z nowym zderzakiem w stylu modeli AMG o wysokich osiągach prezentuje się jeszcze bardziej sportowo. Ponadto linie Avantgarde, AMG oraz All-Terrain wyróżniają się pokrywą silnika z wybrzuszeniami. Klasa E jest teraz standardowo wyposażona w całkowicie LED-owe reflektory. Jako opcja dostępne są reflektory MULTIBEAM LED ze światłami drogowymi ULTRA RANGE.

Projektanci zaktualizowali również tylny pas Limuzyny – uwagę zwracają nowy zderzak, dzielone tylne lampy i nowa pokrywa bagażnika. Kombi otrzymało zmienione wkłady tylnych lamp.

Odmiana All-Terrain wizualnie bardziej upodobniła się do modeli z rodziny SUV-ów. Co więcej, charakterystyczne dla niej elementy, takie jak osłona chłodnicy i stylizowana osłona podwozia, mają obecnie błyszczące chromowane wykończenie, a nie – jak dotąd – w kolorze srebrnym.

Po modernizacji gama odcieni nadwozia Klasy E wzbogaciła się o trzy nowe lakiery: srebrny high-tech, szary grafit i srebrny mojave. Także paleta wzorów felg została wzbogacona i obejmuje teraz aerodynamiczne obręcze, które przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa.