Nowy Mercedes-Maybach GLS

Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC ustanawia nową formę luksusu w segmencie SUV-ów. Poszerza on portfolio marki Mercedes-Maybach, łącząc design nadwozia i architekturę techniczną modelu GLS z luksusem topowej klasy limuzyny.

   

Mercedes-Maybach GLS

Jego przestronna kabina, wykończona najwyższej próby materiałami, oraz wyjątkowo skuteczne wygłuszenie tworzą stylową, przypominającą kokon atmosferę. Pozycja wewnątrz jest przyjemnie podwyższona, a pasażerowie – za sprawą elektrycznie sterowanych rolet przeciwsłonecznych w dwóch tylnych bocznych oknach – mogą sami decydować, jak dużo otoczenia chcą zobaczyć.

Standardowe zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC lub opcjonalne, w pełni aktywne zawieszenie E-ACTIVE BODY CONTROL starannie pochłania nierówności na drodze. Po raz pierwszy do wyboru jest specjalny program jazdy Maybach, zapewniający jeszcze większy komfort jazdy podróżującym z tyłu. Również dostęp i wysiadanie są bardzo wygodne: gdy drzwi zostają otwarte, zawieszenie lekko się obniża, a z progu cicho i szybko wysuwa się podświetlany stopień progowy z anodowanego aluminium. Wariant silnika V8 o pojemności 4 litrów, który może rozwijać moc 410 kW (558 KM) i moment obrotowy 730 Nm, został opracowanym specjalnie dla Maybacha – wprawia samochód w ruch dyskretnie i z lekkością. Jednostka współpracuje z 48-woltową instalacją elektryczną EQ Boost. Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC trafi na rynek w drugiej połowie 2020 r.