Nowy Multivan otrzymuje pięć gwiazdek w teście Euro NCAP

Nowy Multivan marki Volkswagen Samochody Dostawcze zdobył imponujące oceny w prestiżowym teście Euro NCAP w kategoriach bezpieczeństwa zderzeniowego i działania systemów wspomagania.

Nowy Multivan, który został zaprezentowany i wszedł na rynek w roku ubiegłym, zdążył już przekonać do siebie wielu klientów, testerów i członków jury konkursów designerskich. Teraz zaimponował także specjalistom z europejskiej organizacji badawczej Euro NCAP.

W trzeciej w tym roku rundzie testów, ten produkowany w Hanowerze MPV wypadł bardzo dobrze zarówno pod względem bezpieczeństwa zderzeniowego, jak i systemów wspomagania. Otrzymał najwyższą notę: „pięć gwiazdek”. Odpowiada to doskonałej ocenie ogólnej w zakresie ochrony przed skutkami zderzeń i oznacza, że pojazd jest dobrze i kompleksowo wyposażony w systemy zapobiegania wypadkom.

Nowy Volkswagen Multivan jest standardowo wyposażony w centralną i boczne poduszki powietrzne w kokpicie, w poduszkę powietrzną kierowcy, poduszkę powietrzną dla pasażera z przodu, a także w kurtyny powietrzne aż do trzeciego rzędu siedzeń. Dzięki połączeniu poduszek powietrznych z odpowiednio skonstruowaną strukturą nadwozia, ten zaprojektowany zupełnie od nowa rodzinny, ale również biznesowy MPV, uzyskał wynik 90 procent możliwych do zdobycia punktów w klasyfikacji ochrony dorosłych pasażerów. W kategorii bezpieczeństwa dzieci, która jest ważna w klasie rodzinnych MPV, oceniono liczne możliwości montażu fotelików dziecięcych. W tej kategorii Nowy Multivan uzyskał 89 procent.

Oprócz ochrony pasażerów i niechronionych użytkowników dróg, Euro NCAP kładzie duży nacisk na unikanie wypadków. Duże wrażenie na badaczach podczas testów Nowego Multivana zrobił fakt, iż jest on wyposażony w łącznie 25 systemów wspomagających kierowcę, co w efekcie przełożyło się na wysoką ocenę "Safety Assist" – uzyskał w niej aż 87 procent.

Więcej szczegółów na temat testów Euro NCAP znaleźć można na www.euroncap.com.

Partnerzy AutoEFL Pokaż wszystkich